• Ciekawa lekcja przyrody
          • Ciekawa lekcja przyrody

          • Uczniowie z klasy pierwszej uczestniczyli w ciekawych zajęciach z edukacji przyrodniczej. Bawili się w ogrodników i zasiali miniaturki kwiatków w specjalnej doniczce z przykrywką. Wszystkie etapy pracy i jej efekt widać na zdjęciach. Dzieci samodzielnie wykonały napisy z nazwami kwiatków i malowały kwiatki na specjalnych tabliczkach. Wykonali też piękne pszczółki, które będą czuwały nad ich małym bajkowym ogrodem. Dodatkową atrakcją było  poznawanie nazw kwiatów w języku angielskim. Wszyscy byli  bardzo zaangażowani. Teraz będą dbać o swój ogród i czekać na wzrost roślin.

            opracowanie: Krystyna Midura

        • Pod biało-czerwoną flagą
          • Pod biało-czerwoną flagą

          • 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły, chcąc przypomnieć mieszkańcom swojej miejscowości o zbliżających się świętach państwowych, przemaszerowali przez wieś, wymachując biało-czerwonymi chorągiewkami.

            Podczas spaceru wzdłuż zadbanych posesji uczucia patriotyczne splotły się z podziwem dla piękna naszej małej ojczyzny.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

        • Witaj, majowa jutrzenko!
          • Witaj, majowa jutrzenko!

          • W przededniu kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie.

            Program przybliżający fakty z II połowy XVIII wieku przedstawili uczniowie klas: czwartej i piątej. Na podstawie zaprezentowanych przez nich scenek można było się dowiedzieć, z czym Polakom kojarzy się 3 maja oraz jak przedstawiała się sytuacja polityczna Polski w okresie poprzedzającym uchwalenie Konstytucji.

            Do uatrakcyjnienia przedstawienia przyczyniło się zaangażowanie rodziców, którzy postarali się o stroje oddające koloryt epoki, oprawa muzyczna, o którą zadbała pani Marta Giża-Mydlarz oraz piękna dekoracja wykonana przez panią Alinę Polak.

            Z pewnością tak atrakcyjna forma przekazu informacji o okolicznościach uchwalenia Konstytucji wpłynęła na lepsze zapamiętanie przekazywanych treści.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

          • #Sprzątamy dla Polski

          • ​​​W piątek 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wiosennej akcji sprzątanie Polski.​​​​​​​

        • Międzynarodowy Dzień Ziemi
          • Międzynarodowy Dzień Ziemi

          • Święto Ziemi obchodzone każdego roku 22 kwietnia  to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę dzieci na ekologiczne wyzwania  i zachęcić do działań na rzecz ochrony środowiska.

            Na apelu poświęconym tej tematyce,  uczniowie zwrócili uwagę na zagrożenia płynące z nierozważnej działalności człowieka oraz zobaczyli wymowny film pt. „Człowiek i świat natury”.  Najmłodsi uczestnicy spotkania przygotowali  i przedstawili na tablicy ilustracje będące odpowiedzią na pytanie: Za co kocham moją Ziemię?. Następnie pomyślnie zdali „ekologiczny egzamin” i otrzymali dyplomy „Przyjaciela Ziemi”.  Uczniowie  klasy IV i V wykonali i zaprezentowali plakaty,  promujące nasze działania na rzecz ochrony środowiska. Najstarsza grupa – młodzież z klas VI – VIII miała okazję wykazać się wiedzą  w konkursie ekologicznym. Jego zwyciężczynią została uczennica klasy VIII Magdalena Ogorzałek. Gratulacje!

            Apelujemy!

            Niech każdy z nas  wdroży w życie małe działania, które pomogą chronić środowisko i sprawią, że będziemy czuć się zdrowiej!

            Organizatorzy: M. Rusek, A. Łyś

        • Powiatowy Konkurs Pożarniczy
          • Powiatowy Konkurs Pożarniczy

          • 15 kwietnia roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielcu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Pożarniczego ph. „Młodzież zapobiega pożarom”.

            W tym konkursie gminę Wadowice Górne w kategorii klas młodszych reprezentował uczeń naszej szkoły – Szymon Skrzyniarz z klasy IV.

            Udział w konkursie był świetną okazją do przyjrzenia się z bliska wyposażeniu specjalistycznych samochodów strażackich oraz poznaniu funkcji poszczególnych akcesoriów.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

          • Klasa I naszej szkoły uczestniczyła w Akademii Bezpiecznego Puchatka.

            To ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

            Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

            Szkoła zrealizowała wszystkie elementy programu i otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

            Uczniowie klasy I za zdobytą w teście wiedzę  otrzymali dyplomy.

            Gratuluję pierwszakom

            opracowanie: Krystyna Midura 

        • Wiosenna wycieczka klasy VIII
          • Wiosenna wycieczka klasy VIII

          • Pod koniec marca klasa VIII wraz z wychowawcą wyruszyła na kolejną wycieczkę integracyjną tym razem do Rzeszowa.

            Pierwszą i najważniejszą atrakcją podróży było zwiedzanie podziemi Rzeszowskich Piwnic. To podziemna trasa turystyczna, którą stanowi zespół dawnych miejskich piwnic, znajdujący się w Rzeszowie, pod staromiejskim Rynkiem.

            Trasa podziemnych korytarzy ma długość 369 m. Obejmuje 25 piwnic i 15 korytarzy o głębokości sięgającej nawet do 10 m w głąb ziemi. W czasie zwiedzania zobaczyliśmy ślady historii i relikty średniowiecznych murów. W stworzonym w Rzeszowskich Piwnicach świecie multimedialnych kreacji, podczas projekcji filmu w technologii 5D, mogliśmy poznać historię miasta Rzeszowa, zagraliśmy w tematyczne quizy i gry zręcznościowe, przenieśliśmy się w świat rzeszowskich legend i znaczących dla miasta wydarzeń historycznych. Zwiedzanie dostarczyło im mnóstwa wrażeń, a czas spędzony w podziemiach biegł chyba szybciej niż na powierzchni.

            Po przejściu trasy zadowoleni i uśmiechnięci ruszyliśmy na wyjątkowy słoneczny spacer po starym mieście w Rzeszowie. Poznaliśmy najważniejsze i najstarsze „atrakcje” w Rzeszowie m.in. Aleję 3 Maja, popularnie zwaną Paniagą oraz Rynek, mijając starą studnię, pomnik Tadeusza Kościuszki, a w końcu budynek dziewiętnastowiecznego, neogotyckiego ratusza.

            Następną atrakcją wycieczki były tzw. "EscapeRoom'y", czyli pokoje pełne zagadek. To nowoczesna forma rozrywki dla dzieci i dorosłych. Zasady były proste: naszym celem było wydostanie się z pokoju w określonym czasie używając siły umysłu i kreatywnego myślenia. W naszych pokojach należało używać wyobraźni, wykazywać się pomysłowością i spostrzegawczością, a także przede wszystkim współpracować!

            Na koniec wycieczki udaliśmy się do Galerii Rzeszów w celu zrobienia drobnych zakupów i spożycia posiłków w strefie gastronomicznej. Następnie wzmocnieni ruszyliśmy na dworzec PKP, skąd odjeżdżał nasz pociąg do Mielca. Bardzo zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy wieczorową porą do naszych domów.

            Był to dzień pełen niezapomnianych atrakcji i wspaniałej zabawy!

            opracowanie: Łukasz Szpik

        • Bezpieczny Internet
          • Bezpieczny Internet

          • Uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć z informatyki przygotowali plakaty, które zawierały hasła – zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Prace wykonane przez dzieci ozdobiły nasze szkolne korytarze. Zapraszamy do fotorelacji.

            opracowanie: Łukasz Szpik

        • Sukces w gminnym konkursie pożarniczym
          • Sukces w gminnym konkursie pożarniczym

          • 24 marca uczniowie naszej szkoły wyłonieni w szkolnych eliminacjach wzięli udział w gminnym etapie konkursu pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”.

            W młodszej grupie wiekowej szkołę reprezentowali czwartoklasiści: Klaudia Krawiec i Szymon Skrzyniarz. W starszej grupie do etapu gminnego przeszli: Bartosz Czech z klasy VII oraz Karol Czech z klasy V.

            Szczególnie dumni jesteśmy z osiągnięć naszej młodszej reprezentacji, gdyż Szymon Skrzyniarz zajął I miejsce, a Klaudia Krawiec III. Reprezentanci starszej grupy zajęli środkowe, czyli piąte i szóste miejsce.

            Wszystkim uczestnikom tego trudnego konkursu gratulujemy wiedzy i trzymamy kciuki za Szymka, który 15 kwietnia weźmie udział w etapie powiatowym.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

        • Wiosenne spotkania z kulturą
          • Wiosenne spotkania z kulturą

          • 22 marca uczniowie klas V- VII mieli okazję zwiedzić mieleckie muzeum fotografii znane jako „Jadernówka”. Obejrzeli tam wystawę zdjęć Mariana Fuksa zwanego pierwszym fotografem II Rzeczpospolitej. Zapoznali się także z kolekcją starych aparatów fotograficznych oraz posłuchali o dawnej technice fotografowania.

            Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Balladyna” zaprezentowanego przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

        • Oryginalne obchody Dnia Wiosny
          • Oryginalne obchody Dnia Wiosny

          • Pierwszy dzień wiosny był w naszej szkole obchodzony jako Dzień Samorządności. Z tej okazji chętni uczniowie prowadzili w różnych klasach lekcje z wybranych przez siebie przedmiotów.

            Amelia Surowiec z klasy VII z łatwością poprowadziła lekcję języka polskiego w klasie VI, mierząc się z tematem fantazji w dziele malarskim. Mistrzowsko w roli nauczycielki wypadła też Nikola Szendoł z klasy V, która poprowadziła w klasie IV bogatą w pomoce multimedialne lekcję języka polskiego poświęconą baśniom. Ciekawie wypadły również zajęcia poświęcone sposobom radzenia sobie ze stresem, które na godzinie wychowawczej w klasie IV poprowadziła piątoklasistka Julia Lazur.

            Wszystkie zajęcia dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i pozwoliły spojrzeć na pracę nauczyciela z innej perspektywy.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

        • Bliskie spotkanie z przyrodą
          • Bliskie spotkanie z przyrodą

          • 23 lutego gościliśmy w naszej szkole myśliwych Koła Łowieckiego ŁOŚ w Mielcu: pana Mieczysława Struzika i pana Edwarda Gwoździa. Panowie przeprowadzili cenne zajęcia edukacyjno-przyrodnicze, bogate w różnorodne rekwizyty. Wszyscy z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o zwierzętach żyjących w naszym środowisku. Prelekcję wzbogaciły zdjęcia, rekwizyty myśliwskie, nagrania z odgłosami zwierząt, eksponaty i żywe zwierzęta. Poznaliśmy też elementy myśliwskiego stroju galowego, historię łowiectwa, etykę i działania myśliwych wspomagające utrzymanie równowagi i harmonii w przyrodzie. Czas spotkania umilał piękny śpiew papugi falistej.

            Serdecznie dziękujemy Prelegentom za poświęcony czas, życzliwość i przekazywaną z wielką pasją bogatą wiedzę. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie inspiracją dla każdego z nas do głębszego poznania i pokochania przyrody.

            opracowanie: Maria Rusek

        • "Żeby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa"
          • "Żeby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa"

          • Pod takim hasłem 21 lutego w naszej szkole odbył się turniej wiedzy polonistycznej z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego.

            Rywalizacja trzyosobowych drużyn odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych - klasy IV - VI i klasy VII-VIII. W każdej grupie konkurowały że sobą cztery drużyny, których członkowie musieli wykazać się znajomością przysłów, umiejętnością objaśniania związków frazeologicznych, znajomością zasad ortografii, pięknym czytaniem wierszy naszpikowanych trudnymi do wymówienia wyrazami oraz umiejętnością naprowadzania kolegów z drużyny na wylosowane hasło za pomocą wyłącznie rzeczowników.

            W młodszej grupie I miejsce zajął zespół składający się z Kariny Wójcik, Jakuba Jaworskiego i Karola Czecha. Drugie miejsce zajęły dziewczyny z klasy VI: Beata Sołtys, Agnieszka Sołtys i Natalia Skrzyniarz. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie klasy III: Alan Stachowicz, Klaudia Krawiec i Szymon Skrzyniarz.

            Wśród starszych uczniów I miejsce zajęli: Kamila Płatek, Weronika Kapinos, Jakub Strycharz. Na drugim miejscu znaleźli się: Jakub Moryl, Patryk Gera i Jakub Wójcik. Trzecią lokatą mogą pochwalić się : Amelia Surowiec, Weronika Bierzyńska i Bartosz Czech.

            Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom gratulujemy sprawnego posługiwania się językiem ojczystym.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

    • Kontakt ze szkołą

  • Liczba wizyt na stronie

    liczba odwiedzin: 37966
  • Biuletyn informacji publicznej