• Strażacki konkurs plastyczny

• Miło nam poinformować, że w corocznym Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym, na szczeblu gminnym, dostrzeżone i nagrodzone zostały prace naszych uczniów i przedszkolaków.

Wyróżnieni  i nagrodzeni zostali:

• w  I grupie wiekowej przedszkola: Oliwia Parys – młodsza grupa przedszkolna;
            • w II grupie wiekowej klasy I-IV: Wojciech Śpiewak – klasa II i Lena Drozdowska – klasa III;
            • w III grupie wiekowej klasy V-VIII – Karol Czech – klasa VI.

Pozostali uczestnicy gminnych eliminacji otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

• Jasełka

• Zgodnie z coroczną tradycją z okazji Dnia Babci i Dziadka młodsi uczniowie naszej szkoły wystąpili w przedstawieniu jasełkowym pt."Ach! Co za noc!"

Wszystko zaczęło się od tańca z  lampionami z pięknym układem tanecznym i cudowną wprowadzającą w stan wzruszenia muzyką. Publiczność dopisała i z zaciekawieniem oglądała sceny z życia Świętej Rodziny oraz pasterzy, aniołów i mędrców. Przedstawienie ubogacał śpiew kolęd i pastorałek wykonywanych przez chór złożony z uczniów klas starszych. Grający pięknie mali aktorzy byli bardzo wzruszeni. Przedstawienie zostało serdecznie  przyjęte a mali aktorzy nagrodzeni  gromkimi brawami.

Następnie pani dyrektor oraz przewodniczącą samorządu uczniowskiego złożyły życzenia naszym kochanym Babciom i Dziadkom. Dla Nich też w kolorowym układzie tanecznym wystąpili nasi milusińscy czyli przedszkolaki z młodszej grupy. Po występie wszystkie dzieci złożyły osobiście swoim babciom i dziadkom życzenia oraz wręczyły upominki.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dziękuję bardzo wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości oraz zaszczycili nas swą obecnością.

• Dzień Otwarty

• 13 stycznia po raz drugi w historii szkoły zorganizowano Dzień Otwarty.

Po serdecznym powitaniu przez panią dyrektor Marzenę Gałat kandydaci do oddziału przedszkolnego i klasy I oprowadzani przez uczniów klas starszych występujących w  strojach Harry’ego Pottera i Hermiony Granger  mieli okazję obejrzeć szkołę i wziąć udział w różnorodnych zajęciach.

Wraz z uczniami klasy szóstej włączyli się w wykonanie piosenki „Baby Shark” w języku angielskim. Z prawdziwą magią zetknęli się na zajęciach plastycznych, a następnie przekonali się, że matematyki można uczyć się poprzez zabawę. Obejrzeli także inscenizację pt. „Czarownica u dentysty” przygotowaną przez uczniów klasy II i III.

Na koniec mali goście zawitali do sal przedszkolnych, gdzie bawili się w rytm dziecięcych piosenek.

Każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek i zaproszenie, by dołączył do naszego grona.