
Podziękowanie pani dyrektor
Zakończenie roku szkolnego
2024.06.18 - Przygotowania do egzaminu na kartę rowerową
Nowa galeria 2024.06.18 - Przygotowania do egzaminu na kartę rowerową została dodana do albumu fotograficznego
9
Standardy Ochrony Małoletnich
Standardy Ochrony Małoletnich to zestaw zasad i procedur, które mają chronić dzieci i młodzież w placówkach oświatowych przed wszelkimi sytuacjami w których małoletni mógł by zostać skrzywdzony.
Standardy Ochrony Małoletnich w Szkole Podstawowej w Wampierzowie to dokument określający organizację ochrony małoletnich i zasady określające opracowywanie planu wsparcia osoby doznającej jakiejkolwiek przemocy. Jego najważniejszym celem jest zabezpieczenie małoletnich przed różnymi formami agresji oraz budowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska w szkole.
W konstruowaniu "Standardów ochrony małoletnich" przyjęto następujące założenia:
- W Szkole Podstawowej w Wampierzowie nie są zatrudniane osoby mogące zagrażać bezpieczeństwu małoletnich.
- Wszyscy pracownicy potrafią zdiagnozować symptomy krzywdzenia małoletniego oraz podejmować interwencje w przypadku podejrzenia, że małoletni jest osobą krzywdzoną.
- Podejmowane postępowanie nie może naruszać praw małoletniego.
- Małoletni wiedzą, jak unikać zagrożeń w kontaktach z dorosłym oraz rówieśnikami.
- Małoletni wiedzą, do kogo się zwracać i prosić o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych.
- Rodzice/opiekunowie prawni małoletnich poszerzają wiedzę i umiejętności o metodach wychowania bez stosowania krzywdzenia oraz potrafią uczyć zasad bezpieczeństwa.
Zapisy zawarte w dokumencie „Standardy Ochrony Małoletnich” obowiązują wszystkich pracowników szkoły.
Pełne papierowe wersje dokumentów dostępne są w sekretariacie u dyrektora szkoły, u psychologa i pedagoga szkolnego.
A w sekcji Dla Uczniów i Rodziców - w Dokumentach szkolnych - w Standardach Ochrony Małoletnich - można zapoznać się z treścią obowiązującego dokumentu: kliknij i przejdź do standardów
opracowanie: Teresa Sypek
Promujemy czytanie
17 czerwca odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Wadowicach Górnych w ramach akcji promującej Narodowe Czytanie 2024.
W konkursie polegającym na wykonaniu ilustracji do lektury tegorocznego Narodowego Czytania – „Kordiana” Juliusza Słowackiego wzięli udział uczniowie klas VI- VIII. Wśród autorów prac, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe znaleźli się: Weronika Bierzyńska z klasy VIII oraz szóstoklasiści: Karina Wójcik, Julia Lazur oraz Patryk Czech.
Wyróżnione prace zostaną wyeksponowane podczas Gminnego Narodowego Czytania, które w tym roku odbędzie się w naszej szkole.
opracowanie: Elżbieta Rojowska
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025- Piorytet 3
W ramach realizacji 3. Priorytetu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej.
Na realizację tego zadania przyznano 3 000 zł dotacji.
Otrzymane środki zostaną przeznaczone na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami, zakup nowych elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych oraz na realizację działań promujących czytelnictwo. Celem programu jest rozwijanie czytelniczych zainteresowań uczniów poprzez zagwarantowanie im dostępu do nowości wydawniczych oraz organizację wydarzeń promujących czytelnictwo.
Warunkiem ubiegania się rządowe środki było zapewnienie przez gminę wkładu własnego co najmniej 20% kosztów realizacji zadania.
Wycieczka do skansenu i parku rozrywki
11 czerwca chętni uczniowie klas I-III oraz kilkoro uczniów z klasy IV i V wzięli udział w wycieczce do Kolbuszowej i Brzezówki.
Pierwszym punktem w programie wycieczki były warsztaty garncarskie na terenie Skansenu w Kolbuszowej. Dzieci zobaczyły starą pracownię garncarza i dowiedziały się o poszczególnych etapach jego pracy. Następnie każdy uczestnik wycieczki z pomocą fachowca, miał okazję spróbować własnych sił na kole garncarskim. Dodatkowo dzieci mogły coś sobie ulepić z otrzymanego kawałka gliny. Wytwory własnej pracy uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę.
Kolejnym punktem programu był pobyt w Brzezówce odległej od Kolbuszowej o zaledwie 2 kilometry. Dzieci skorzystały tam z wielu atrakcji rozmieszczonych na terenie Kompleksu Turystycznego Brzezóvka. Był tam między innymi park linowy, zjazd na oponach oraz dmuchańce.
Jak podczas każdej wycieczki, tak i tym razem, atrakcją dla dzieci był również zakup „niezbędnych” pamiątek. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do Wampierzowa.
opracowanie: Alina Polak
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie