• „Weihnachten in den D-A-CH-Ländern“  🇩🇪 🇦🇹 🇨🇭

• Uczniowie klas 7-8 jak co roku przygotowali świąteczne projekty w postaci plakatów przedstawiających zwyczaje świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych.

W Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii  Boże Narodzenie obejmuje trzy dni: 24 grudnia -Wigilię, pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W Wigilię w chrześcijańskich rodzinach przed lub po uczestnictwie w mszy świętej zapala się świece na choince i rozpoczyna uroczystą kolację. W krajach tym nie ma zwyczaju łamania się opłatkiem, a świąteczne prezenty Niemcy układają na stole. W pierwszym i drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia wielu ludzi udaje się do kościoła na świąteczne msze oraz je uroczyste obiady.

Jakie inne zwyczaje bożonarodzeniowe praktykowane są w Niemczech...? O tym (i nie tylko...) dowiecie się oglądając naszą fotorelację.

• Projekt profilaktyczno-edukacyjny

• W ramach kampanii "Trzeźwy umysł" nasza szkoła realizowała projekt profilaktyczno-edukacyjny "Narkotyki - to mnie nie kręci".

W toku przeprowadzonych zajęć odbyły się warsztaty dla uczniów mające na celu promowanie zdrowego stylu życia, oraz przeciwdziałanie uzależnieniom - internet, narkotyki, substancje psychoaktywne. Świadoma i nowoczesna edukacja, ma za zadanie nauczyć młodych ludzi podejmowania mądrych i odpowiedzialnych decyzji, oraz dokonywania właściwych wyborów: kreowania własnej przyszłości wolnej od jakichkolwiek uzależnień.

opracowanie: Teresa Sypek

• Serce za odwagę

• W tym roku nasza szkołą wzięła udział w akcji pisania życzeń świątecznych dla weteranów II wojny światowej. W ten symboliczny sposób chcemy złożyć podziękowania bohaterom, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość. Dzięki nim możemy żyć, uczyć się, pracować, śmiać się i świętować w suwerennej Polsce.

opracowanie: Teresa Sypek

• Wyjazd do Mielca

• 28 listopada uczniowie klas młodszych oraz dzieci ze starszej grupy przedszkolnej wzięli udział w wycieczce do Mielca. Pierwszym punktem programu było obejrzenie przedstawienia teatralnego pod tytułem „Kopciuszek” w Samorządowym Centrum Kultury. Na scenie wystąpili aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie.

Kolejnym celem wyjazdu było zobaczenie wystawy czasowej „Mielec w PRL. Ludzie, miejsca, wydarzenia”. Dzięki wystawie dzieci miały możliwość chwilowego „cofnięcia się w czasie” do lat dzieciństwa swoich rodziców czy dziadków i „dotknięcia” realiów minionej epoki.