• Zbliżające się święta majowe

• W ramach przygotowania do zbliżających się świąt majowych już w piątek 26 kwietnia społeczność szkoły uczestniczyła w specjalnej lekcji. Odbyła się ona na korytarzu szkolnym, a poprowadziła ją pani Anna Kwiatkowska. Były filmy, wyjaśnienia, a nawet odpytywanie uczniów klas starszych.

Jedno jest pewne - zbliżające się dni to nie tylko czas wolny od zajęć. 1 maja pamiętamy o ludziach pracy, 2 maja dumnie wywieszamy flagę, a 3 maja obchodzimy Święto Narodowe 3 Maja. Wspominając trud naszych przodków, którzy w 1791 roku podjęli próbę ratowania ojczyzny i uchwalili Konstytucję, uczymy się szacunku dla ich pełnej zaangażowania postawy. A nasz patriotyzm wyrażamy nie tylko we wspominaniu tych faktów, ale w radosnym świętowaniu tego dnia.

• Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej

• 20 kwietnia w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielcu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem. „Młodzież zapobiega pożarom”.

Wśród czworga reprezentantów naszej gminy znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły – Karol Czech z grupy starszej i Lena Dusza z grupy młodszej. Karol w pierwszej części konkursu osiągnął bardzo dobry wynik i dopiero dogrywka sprawiła, że nie znalazł się w grupie pięciu laureatów, spośród których w kolejnym etapie wybierano dwóch reprezentantów do etapu wojewódzkiego.

Warto dodać, że uczestnicy konkursu mieli okazję obejrzeć film pokazujący zasady funkcjonowania Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu oraz zadania, które wykonują strażacy. Uczestnicy konkursu zostali również przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej i mieli okazję pod okiem fachowca i przy użyciu specjalistycznego sprzętu sprawdzić swoje umiejętności przeprowadzania reanimacji.

• "Serce z Internetu"

• 4 kwietnia uczniowie klas IV – VIII mieli okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez Poznański Teatr Aktora pt. "Serce z Internetu, czyli czy można znaleźć przyjaźń w sieci”.

Przedstawienie poruszające problem niebezpieczeństw, na które narażają się nastolatkowie szukający znajomości na popularnych portalach spotkało się z żywym zainteresowaniem i przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonej publiczności.

Dodatkowym walorem spektaklu było nawiązanie do znanych uczniom utworów literackich, pomysłowa scenografia i barwne kostiumy, które stanowiły element charakteryzujący postacie. Widzowie docenili również wyraziste przesłanie sztuki zamykające się w słowach: "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

• Dzień Marchewki

• Dzisiaj - 4 kwietnia - w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach. Poznały odmiany i części tej rośliny. Oglądały ją na żywo. Degustowały sok z marchewki. Kodowały obrazki. Rysowały i liczyły marchewki w koszyczkach. Wszyscy dobrze się uczyli przez zabawę, a za swoje zaangażowanie otrzymali pamiątkowe dyplomy.