• Artystyczne zmagania

• 8 maja w naszej szkole, po raz pierwszy, odbył się Gminny Konkurs Plastyczny. Celem konkursu było poszukiwanie lokalnych talentów, rozwijanie zainteresowań plastycznych, a także integracja środowiska rówieśniczego naszej gminy.

Hasło konkursu brzmiało „Piękno wiosennych kwiatów”. Każdą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klas IV-VIII. Zadaniem uczestników konkursu było namalowanie, w tym samym dla wszystkich czasie, przygotowanego bukietu kwiatów z wykorzystaniem farb akwarelowych. Efekty pracy uczniów oceniało niezależne i obiektywne jury w składzie: siostra Luiza Żaczek - plastyk, pani Grażyna Aksiuto - plastyk oraz pani Elżbieta Augustyn-Gruszka - dyrektor SOKiR w Wadowicach Dolnych. Członkowie jury jako główne kryterium oceny przyjęli prawidłowe zastosowanie techniki akwarelowej, co zadecydowało, że nagrodzone zostały:

I miejsce – Katarzyna Strycharz – SP Wadowice Dolne

II miejsce – Wiktoria Kramarz – SP Izbiska

III miejsce – Zuzanna Bator – SP Jamy

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatora konkursu. Wyrażamy wdzięczność nauczycielom i rodzicom uczniów, którzy umożliwili swoim podopiecznym wykazanie się talentem plastycznym. Dziękujemy jurorom oraz pani Joannie Zimny - inspektorowi oświaty w gminie Wadowice Górne za przybycie do naszej szkoły.