• Uroczyste świętowanie w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości

• 10 listopada w holu głównym naszej szkoły zgromadziła się cała społeczność szkolna. Spotkanie, które odbyło się na czwartej godzinie lekcyjnej było naszym szczególnym hołdem dla Niepodległej Polski.

O godzinie 11:11, wszyscy uczestnicy dumnie odśpiewali Hymn - Mazurka Dąbrowskiego.

Przedszkolaki oraz każda klasa przygotowała krótki program artystyczny. Wszyscy występujący z wielkim zaangażowaniem opowiadali o naszej Ojczyźnie i Niepodległości, prezentując różnorodne formy występów artystycznych. Były opisy połączone z filmem, recytacja, piosenki, a nawet taniec w wykonaniu najmłodszych. To szkolne spotkanie wprowadziło wszystkich w atmosferę świętowania. Można było poczuć ducha patriotyzmu i szacunku dla Ojczyzny.

Obchodzenie tak ważnych rocznic i świąt kształtuje w uczniach świadomość historyczną i patriotyczną.

Dziękujemy występującym - czyli wszystkim przedszkolakom i uczniom szkoły za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości. To dzięki Wam udało się stworzyć niezapomnianą atmosferę, pełną dumy z naszej wielkiej historii.

#SzkołaDoHymnu
            #SzkołaPamięta

opracowanie: Anna Kwiatkowska

• Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem

• 8 listopada przedszkolaki i uczniowie klas I-III wzięli udział w przedstawieniu o przygodach Koziołka Matołka, zaaranżowanego na podstawie tekstu Kornela Makuszyńskiego. Po spektaklu dzieci zagadkami zostały wprowadzone w świat przysłów o kozie. Przedszkolaki wzięły również udział w podkuwania Koziołka Matołka, a uczniowie klas I-III w krótkim quizie przypomniały sobie tytuły znanych książek Kornela Makuszyńskiego.

opracowanie: Aneta Dragan

• Śniadanie daje moc

• Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 08 listopada przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Niesamowicie zaangażowali się w nią także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jajka, sery, owoce, warzywa, tosty i soki. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny.

Bardzo dziękujemy Rodzicom z Panią Klaudią Wójcik na czele za pomoc i zaangażowanie.

Słowa podziękowania kierujemy również do właściciela Sklepu u Węgrzyna, który przekazał zdrowe przekąski dla naszych uczniów.

Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomość dzieci na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

• Spotkanie z policjantami

• W dniu 7 listopada w naszej szkole odbyły się lekcje profilaktyczne z przedstawicielami Posterunku Policji w Wadowicach Górnych.

Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko, i jak ich uniknąć. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o przechodzeniu przez ulicę, oraz o prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Ponadto podkreślono, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Poruszony został także temat szeroko rozumianej przemocy, w tym cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Omówione zostały kwestie  negatywnego działania używek (papierosów, alkoholu, narkotyków). Prowadzący pogadankę uświadomili uczniom, że mają prawo czuć się bezpiecznie w domu, w szkole i na ulicy. Na co dzień mogą liczyć na pomoc ludzi i organizacji, które są do tego powołane.

Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do policjantów.

Mamy nadzieję, że dzięki takim edukacyjnym spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

opracowanie: Teresa Sypek

• Nagroda za udział w Narodowym Czytaniu

• Po raz kolejny nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział w Narodowym Czytaniu powieści Elizy Orzeszkowej.

Jako wyraz wdzięczności otrzymaliśmy także pamiątkowe wydanie „Nad Niemnem”, które wzbogaci księgozbiór naszej biblioteki.