• Sukces w Gminnym Konkursie Pożarniczym

• 12 marca w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Wadowicach Górnych odbył się Gminny Konkurs Pożarniczy ph: „Młodzież zapobiega pożarom’.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. W młodszej kategorii naszą szkołę reprezentowali: Lena Dusza z klasy III i Szymon Lazur z klasy IV. Natomiast starszą grupę wiekową reprezentowali Bartosz Czech i Karol Czech.

Przedstawiciele naszej szkoły świetnie się spisali, gdyż Lena Dusza zajęła I miejsce w swojej grupie wiekowej, a Karol Czech II miejsce w grupie starszej. Obydwoje będą reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym, gdzie życzymy im dalszych sukcesów.

• Świat zaklęty w języku

• "Świat zaklęty w języku" – pod takim hasłem odbył się Gminny Konkurs Polonistyczny zorganizowany w naszej szkole przez panie: Joannę Pytko i Elżbietę Rojowską.

W zmaganiach konkursowych wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół naszej gminy. Bezpośrednio po zakończeniu konkursu prace zostały ocenione przez polonistów towarzyszących uczniom.

Jesteśmy dumni, że I miejsce zajęła reprezentantka naszej szkoły – Amelia Surowiec z klasy VIII. Na drugim miejscu ze stratą jednego punktu uplasowała się Gabriela Kiełbasa z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Wadowicach Górnych, a na trzecim miejscu ze stratą dwóch punktów znalazła się Maja Stolicka ze Szkoły Podstawowej w Jamach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Wadowice Górne.

Zarówno uczniom, jak i ich opiekunom dziękujemy za przybycie i wspaniałą konkursową atmosferę.

• Szkolne Koło Wolontariatu w akcji "Miś Ratownik"

• Celem przecięwzięcia było zebranie pluszowych zabawek. Przeznaczone one są dla najmłodszych uczestników wypadków i zdarzeń, w których niezbędna jest interwencja służb ratowniczych i szeroko pojęta pomoc psychologiczna.

Miś Ratownik to przytulanka, która uosabia w świadomości dziecka domowe ciepło i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to co traci w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Stanowi zastępcze źródło oparcia i szansę szybkiego powrotu do równowagi psychicznej po przebytej traumie. Umożliwia także kontakt z dzieckiem, dzięki czemu prowadzenie działąń i wykonywanie niezbędnych zabiegów medycznych jest łatwiejsze.

Maskotki zostały przekazane ratownikom Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

opracowanie: Teresa Sypek