• Majowe obserwacje przyrodnicze

• W najpiękniejszym miesiącu roku uczniowie klasy czwartej zachęcają do kontaktu z naturą i spacerów wśród zieleni.

Wycieczka na pola uprawne i do lasu w piękny słoneczny dzień przyniosła wiele miłych wrażeń i wzbogaciła wiedzę przyrodniczą czwartoklasistów. Uczyli się rozpoznawać rośliny zielne, zboża, gatunki drzew i krzewów. Na skraju lasu zauważyli odciśnięte ślady sarenek. Przy pomocy lupy obserwowali żabkę, mrówki, kowala królewskiego i wiele roślin.

Spacer polną drogą umilały fruwające motyle i piękne cykanie świerszczy. Uczniowie zgodnie uznali, że wiosna w maju jest najpiękniejsza!

opracowanie: Maria Rusek

• Konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii”

• Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów oraz obserwując coraz większe trudności z poprawną pisownią, zorganizowany został w naszej szkole konkurs ortograficzny dla uczniów klasy drugiej i trzeciej. Przez około miesiąc uczniowie przygotowywali się do konkursu. W ramach przypomnienia, informacje o poznanych wcześniej zasadach ortograficznych wklejali do specjalnie na ten cel założonych zeszytów. Zadaniem uczniów było też  wykonywanie dodatkowych kart pracy zawierających rozmaite zadania ortograficzne. Karty pracy gromadzone były w specjalnych teczkach, a następnie szczegółowo sprawdzane.

Konkurs miał formę rozbudowanego dyktanda z lukami w którym można było zdobyć 53 punkty.

Wszystkie wyrazy z trudnościami prawidłowo uzupełniła, zdobywając wszystkie punkty i otrzymując tytuł „Mistrza Ortografii” Sabina Skorupska z klasy III.  Miejsce drugie w konkursie zajęła Lena Dusza z klasy II zdobywając 50 punktów. Trzecie miejsce  uzyskała Lena Drozdowska z klasy II.

Nagrody w konkursie otrzymali zdobywcy najlepszych miejsc, a także uczniowie, którzy najlepiej przygotowywali się do konkursu i najpilniej rozwiązywali ortograficzne zadania.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że konkurs przybliżył uczniom tajniki ortografii i rozbudził w nich ortograficzną czujność.

• Ciekawa lekcja przyrody

• Uczniowie z klasy pierwszej uczestniczyli w ciekawych zajęciach z edukacji przyrodniczej. Bawili się w ogrodników i zasiali miniaturki kwiatków w specjalnej doniczce z przykrywką. Wszystkie etapy pracy i jej efekt widać na zdjęciach. Dzieci samodzielnie wykonały napisy z nazwami kwiatków i malowały kwiatki na specjalnych tabliczkach. Wykonali też piękne pszczółki, które będą czuwały nad ich małym bajkowym ogrodem. Dodatkową atrakcją było  poznawanie nazw kwiatów w języku angielskim. Wszyscy byli  bardzo zaangażowani. Teraz będą dbać o swój ogród i czekać na wzrost roślin.

• Pod biało-czerwoną flagą

• 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły, chcąc przypomnieć mieszkańcom swojej miejscowości o zbliżających się świętach państwowych, przemaszerowali przez wieś, wymachując biało-czerwonymi chorągiewkami.

Podczas spaceru wzdłuż zadbanych posesji uczucia patriotyczne splotły się z podziwem dla piękna naszej małej ojczyzny.