• Witaj, majowa jutrzenko!

• W przededniu kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to ważne wydarzenie.

Program przybliżający fakty z II połowy XVIII wieku przedstawili uczniowie klas: czwartej i piątej. Na podstawie zaprezentowanych przez nich scenek można było się dowiedzieć, z czym Polakom kojarzy się 3 maja oraz jak przedstawiała się sytuacja polityczna Polski w okresie poprzedzającym uchwalenie Konstytucji.

Do uatrakcyjnienia przedstawienia przyczyniło się zaangażowanie rodziców, którzy postarali się o stroje oddające koloryt epoki, oprawa muzyczna, o którą zadbała pani Marta Giża-Mydlarz oraz piękna dekoracja wykonana przez panią Alinę Polak.

Z pewnością tak atrakcyjna forma przekazu informacji o okolicznościach uchwalenia Konstytucji wpłynęła na lepsze zapamiętanie przekazywanych treści.

• #Sprzątamy dla Polski

• ​​​W piątek 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wiosennej akcji sprzątanie Polski.​​​​​​​

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Święto Ziemi obchodzone każdego roku 22 kwietnia  to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę dzieci na ekologiczne wyzwania  i zachęcić do działań na rzecz ochrony środowiska.

Na apelu poświęconym tej tematyce,  uczniowie zwrócili uwagę na zagrożenia płynące z nierozważnej działalności człowieka oraz zobaczyli wymowny film pt. „Człowiek i świat natury”.  Najmłodsi uczestnicy spotkania przygotowali  i przedstawili na tablicy ilustracje będące odpowiedzią na pytanie: Za co kocham moją Ziemię?. Następnie pomyślnie zdali „ekologiczny egzamin” i otrzymali dyplomy „Przyjaciela Ziemi”.  Uczniowie  klasy IV i V wykonali i zaprezentowali plakaty,  promujące nasze działania na rzecz ochrony środowiska. Najstarsza grupa – młodzież z klas VI – VIII miała okazję wykazać się wiedzą  w konkursie ekologicznym. Jego zwyciężczynią została uczennica klasy VIII Magdalena Ogorzałek. Gratulacje!

Apelujemy!

Niech każdy z nas  wdroży w życie małe działania, które pomogą chronić środowisko i sprawią, że będziemy czuć się zdrowiej!

Organizatorzy: M. Rusek, A. Łyś

• Powiatowy Konkurs Pożarniczy

• 15 kwietnia roku w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielcu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Konkursu Pożarniczego ph. „Młodzież zapobiega pożarom”.

W tym konkursie gminę Wadowice Górne w kategorii klas młodszych reprezentował uczeń naszej szkoły – Szymon Skrzyniarz z klasy IV.

Udział w konkursie był świetną okazją do przyjrzenia się z bliska wyposażeniu specjalistycznych samochodów strażackich oraz poznaniu funkcji poszczególnych akcesoriów.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• Klasa I naszej szkoły uczestniczyła w Akademii Bezpiecznego Puchatka.

To ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Szkoła zrealizowała wszystkie elementy programu i otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Uczniowie klasy I za zdobytą w teście wiedzę  otrzymali dyplomy.

Gratuluję pierwszakom

• Wiosenna wycieczka klasy VIII

• Pod koniec marca klasa VIII wraz z wychowawcą wyruszyła na kolejną wycieczkę integracyjną tym razem do Rzeszowa.

Pierwszą i najważniejszą atrakcją podróży było zwiedzanie podziemi Rzeszowskich Piwnic. To podziemna trasa turystyczna, którą stanowi zespół dawnych miejskich piwnic, znajdujący się w Rzeszowie, pod staromiejskim Rynkiem.

Trasa podziemnych korytarzy ma długość 369 m. Obejmuje 25 piwnic i 15 korytarzy o głębokości sięgającej nawet do 10 m w głąb ziemi. W czasie zwiedzania zobaczyliśmy ślady historii i relikty średniowiecznych murów. W stworzonym w Rzeszowskich Piwnicach świecie multimedialnych kreacji, podczas projekcji filmu w technologii 5D, mogliśmy poznać historię miasta Rzeszowa, zagraliśmy w tematyczne quizy i gry zręcznościowe, przenieśliśmy się w świat rzeszowskich legend i znaczących dla miasta wydarzeń historycznych. Zwiedzanie dostarczyło im mnóstwa wrażeń, a czas spędzony w podziemiach biegł chyba szybciej niż na powierzchni.

Po przejściu trasy zadowoleni i uśmiechnięci ruszyliśmy na wyjątkowy słoneczny spacer po starym mieście w Rzeszowie. Poznaliśmy najważniejsze i najstarsze „atrakcje” w Rzeszowie m.in. Aleję 3 Maja, popularnie zwaną Paniagą oraz Rynek, mijając starą studnię, pomnik Tadeusza Kościuszki, a w końcu budynek dziewiętnastowiecznego, neogotyckiego ratusza.

Następną atrakcją wycieczki były tzw. "EscapeRoom'y", czyli pokoje pełne zagadek. To nowoczesna forma rozrywki dla dzieci i dorosłych. Zasady były proste: naszym celem było wydostanie się z pokoju w określonym czasie używając siły umysłu i kreatywnego myślenia. W naszych pokojach należało używać wyobraźni, wykazywać się pomysłowością i spostrzegawczością, a także przede wszystkim współpracować!

Na koniec wycieczki udaliśmy się do Galerii Rzeszów w celu zrobienia drobnych zakupów i spożycia posiłków w strefie gastronomicznej. Następnie wzmocnieni ruszyliśmy na dworzec PKP, skąd odjeżdżał nasz pociąg do Mielca. Bardzo zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy wieczorową porą do naszych domów.

Był to dzień pełen niezapomnianych atrakcji i wspaniałej zabawy!

• Bezpieczny Internet

• Uczniowie klas IV-VIII w ramach zajęć z informatyki przygotowali plakaty, które zawierały hasła – zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Prace wykonane przez dzieci ozdobiły nasze szkolne korytarze. Zapraszamy do fotorelacji.