• Sukces w gminnym konkursie pożarniczym

• 24 marca uczniowie naszej szkoły wyłonieni w szkolnych eliminacjach wzięli udział w gminnym etapie konkursu pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”.

W młodszej grupie wiekowej szkołę reprezentowali czwartoklasiści: Klaudia Krawiec i Szymon Skrzyniarz. W starszej grupie do etapu gminnego przeszli: Bartosz Czech z klasy VII oraz Karol Czech z klasy V.

Szczególnie dumni jesteśmy z osiągnięć naszej młodszej reprezentacji, gdyż Szymon Skrzyniarz zajął I miejsce, a Klaudia Krawiec III. Reprezentanci starszej grupy zajęli środkowe, czyli piąte i szóste miejsce.

Wszystkim uczestnikom tego trudnego konkursu gratulujemy wiedzy i trzymamy kciuki za Szymka, który 15 kwietnia weźmie udział w etapie powiatowym.

• Wiosenne spotkania z kulturą

• 22 marca uczniowie klas V- VII mieli okazję zwiedzić mieleckie muzeum fotografii znane jako „Jadernówka”. Obejrzeli tam wystawę zdjęć Mariana Fuksa zwanego pierwszym fotografem II Rzeczpospolitej. Zapoznali się także z kolekcją starych aparatów fotograficznych oraz posłuchali o dawnej technice fotografowania.

Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Balladyna” zaprezentowanego przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

• Oryginalne obchody Dnia Wiosny

• Pierwszy dzień wiosny był w naszej szkole obchodzony jako Dzień Samorządności. Z tej okazji chętni uczniowie prowadzili w różnych klasach lekcje z wybranych przez siebie przedmiotów.

Amelia Surowiec z klasy VII z łatwością poprowadziła lekcję języka polskiego w klasie VI, mierząc się z tematem fantazji w dziele malarskim. Mistrzowsko w roli nauczycielki wypadła też Nikola Szendoł z klasy V, która poprowadziła w klasie IV bogatą w pomoce multimedialne lekcję języka polskiego poświęconą baśniom. Ciekawie wypadły również zajęcia poświęcone sposobom radzenia sobie ze stresem, które na godzinie wychowawczej w klasie IV poprowadziła piątoklasistka Julia Lazur.

Wszystkie zajęcia dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i pozwoliły spojrzeć na pracę nauczyciela z innej perspektywy.