• Bliskie spotkanie z przyrodą

• 23 lutego gościliśmy w naszej szkole myśliwych Koła Łowieckiego ŁOŚ w Mielcu: pana Mieczysława Struzika i pana Edwarda Gwoździa. Panowie przeprowadzili cenne zajęcia edukacyjno-przyrodnicze, bogate w różnorodne rekwizyty. Wszyscy z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o zwierzętach żyjących w naszym środowisku. Prelekcję wzbogaciły zdjęcia, rekwizyty myśliwskie, nagrania z odgłosami zwierząt, eksponaty i żywe zwierzęta. Poznaliśmy też elementy myśliwskiego stroju galowego, historię łowiectwa, etykę i działania myśliwych wspomagające utrzymanie równowagi i harmonii w przyrodzie. Czas spotkania umilał piękny śpiew papugi falistej.

Serdecznie dziękujemy Prelegentom za poświęcony czas, życzliwość i przekazywaną z wielką pasją bogatą wiedzę. Mamy nadzieję, że spotkanie będzie inspiracją dla każdego z nas do głębszego poznania i pokochania przyrody.

opracowanie: Maria Rusek

• "Żeby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa"

• Pod takim hasłem 21 lutego w naszej szkole odbył się turniej wiedzy polonistycznej z okazji Światowego Dnia Języka Ojczystego.

Rywalizacja trzyosobowych drużyn odbyła się w dwóch kategoriach wiekowych - klasy IV - VI i klasy VII-VIII. W każdej grupie konkurowały że sobą cztery drużyny, których członkowie musieli wykazać się znajomością przysłów, umiejętnością objaśniania związków frazeologicznych, znajomością zasad ortografii, pięknym czytaniem wierszy naszpikowanych trudnymi do wymówienia wyrazami oraz umiejętnością naprowadzania kolegów z drużyny na wylosowane hasło za pomocą wyłącznie rzeczowników.

W młodszej grupie I miejsce zajął zespół składający się z Kariny Wójcik, Jakuba Jaworskiego i Karola Czecha. Drugie miejsce zajęły dziewczyny z klasy VI: Beata Sołtys, Agnieszka Sołtys i Natalia Skrzyniarz. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie klasy III: Alan Stachowicz, Klaudia Krawiec i Szymon Skrzyniarz.

Wśród starszych uczniów I miejsce zajęli: Kamila Płatek, Weronika Kapinos, Jakub Strycharz. Na drugim miejscu znaleźli się: Jakub Moryl, Patryk Gera i Jakub Wójcik. Trzecią lokatą mogą pochwalić się : Amelia Surowiec, Weronika Bierzyńska i Bartosz Czech.

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięzcom gratulujemy sprawnego posługiwania się językiem ojczystym.

• 2023.02.09 - Dzień Pizzy przedszkolaków i klas I-III

• Z okazji Dnia Pizzy przedszkolaki i uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Pizzerii "Da Grasso" w Mielcu, gdzie wzięli udział w warsztatach kulinarnych. Odwiedziliśmy również Park Trampolin, gdzie po rozgrzewce pod okiem instruktora korzystaliśmy z szeregu atrakcji.

opracowanie: Aneta Dragan

• Dzień Otwarty w naszej szkole

• 11 lutego 2023r. nasza otworzyła swoje podwoje dla wszystkich chcących poznać jej walory.

Po przywitaniu przez panią dyrektor Marzenę Gałat licznie przybyli mali goście w towarzystwie rodziców zostali powierzeni w ręce przedstawicielek samorządu uczniowskiego i mogli wziąć udział w różnorodnych zajęciach.

Najpierw udali się do sali sąsiadującej z biblioteką, gdzie wprost z kart książek pojawili się bohaterowie utworów dla dzieci. Za odgadnięcie, kim jest prezentująca się postać, uczestnicy spotkania otrzymali słodkie nagrody.

Kolejnym punktem programu była obserwacja ciekawych doświadczeń chemicznych przygotowanych przez uczniów klasy siódmej i ósmej. W niektórych mogli wziąć udział także przyszli uczniowie naszej szkoły.

Nie mogło zabraknąć również zajęć z języka angielskiego. Tu, podobnie jak w zajęciach literackich, zaangażowaniem wykazali się piątoklasiści, którzy swoimi strojami pomogli najmłodszym utrwalić angielskojęzyczne nazwy kolorów. Dzieci poznały też możliwość nauki przy pomocy tablicy interaktywnej, a także przekonały się, że lekcje języka angielskiego mogą również być okazją do eksperymentów – tym razem z kolorami.

Z kolei na zajęciach plastycznych dzieci z pomocą rodziców wykonały portret kotka lub pieska, który mogły zabrać do domu.

Goście z zainteresowaniem obejrzeli także układy taneczne zaprezentowane przez starszych kolegów, a także zwiedzili salę przedszkolną oraz świetlicę, której wyposażenie okazało się atrakcyjne nawet dla rodziców.

Na koniec każde dziecko miało okazję zrobić sobie zdjęcie ze skrzydłami, które może rozwinąć dzięki naszej szkole oraz otrzymało drobne upominki w postaci słodyczy, zestawów kredek i baloników.

Mamy nadzieję, że pobyt w naszej szkole dostarczył wszystkim niezapomnianych przyjemnych wrażeń.

Na wszystkich dzisiejszych gości czekamy we wrześniu!

• Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 - dokumenty poniżej

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wampierzowie  informuje rodziców / prawnych opiekunów, że rekrutacja do oddziału przedszkolnego i  I klasy szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024 odbywać się będzie zgodnie z Zarządzeniem nr 625/2023 Wójta Gminy Wadowice Górne z dnia 30 stycznia 2023 r.

Dokumenty rekrutacja przedszkole:

• deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego (wypełniają rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających do przedszkola w terminie do 07.02.2023) - pobierz
            • wniosek o przyjęcie do przedszkola - pobierz
            • załączniki do wniosku o przyjęcie do pkt. III wniosku
              - pobierz: załącznik 1, załącznik 2
            • załączniki do wniosku o przyjęcie do pkt. IV wniosku - pobierz

Dokumenty rekrutacja szkoła podstawowa klasa I:

• karta zgłoszenia do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie) - pobierz
            • wniosek o przejęcie do klasy I (wypełniają rodzice dzieci zamieszkałych poza obwodem) - pobierz
            • załącznik do wniosku o przyjęcie - pobierz

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać w  formie papierowej w budynku szkoły.

Po podaniu do publicznej wiadomości listy kandydatów (16.03.2023)
            - rodzic dziecka składa w terminie 17.03-24.03.2023
            potwierdzenie woli przyjęcia - pobierz