• Podziękowanie z Kancelarii Prezydenta RP

          • Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Wampierzowie znalazła się na mapie Polski ukazującej miejsca, gdzie w tym roku odbywało się Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama  Mickiewicza.

            Za udział w tej akcji otrzymaliśmy podziękowanie z Kancelarii Prezydenta wraz z pamiątkowym egzemplarzem lektury wydanym specjalnie z tej okazji.

            Otrzymany prezent wzbogaci zbiory naszej biblioteki i być może zainteresuje uczniów twórczością naszego wieszcza.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

        • Pasowanie na ucznia
          • Pasowanie na ucznia

          • W dniu 26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia.

            Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów. W tym właśnie dniu dzieci z klasy pierwszej w obecności swoich Rodziców a także całej społeczności szkolnej zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Wampierzowie.

            Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać piosenki i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Marzenę Gałat. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy.

            Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

            Dziękuję Rodzicom za obecność i obietnicę (w formie przyrzeczenia) wspierania swoich pociech. Wyrażam także wdzięczność za obdarowanie dzieciaków "rogami obfitości" oraz za słodki poczęstunek.

            opracowanie: Krystyna Midura

        • O niezwykłych atrakcjach w radomyskim obserwatorium
          • O niezwykłych atrakcjach w radomyskim obserwatorium


          • 20 października uczniowie klas VI i VII pod opieką M. Rusek i A. Łyś wzięli udział w wieczornej wycieczce do Obserwatorium Astronomicznego w Radomyślu Wielkim.

            Wizyta w obserwatorium  była niezwykle ciekawa i pouczająca. Uczniowie  zwiedzili obiekt i jego wyposażenie. Planety Jowisz i Saturn mieli okazję obserwować z trzech teleskopów. Zachwyt i podziw wzbudził robot sam układający kostkę Rubika! Każdy mógł polatać małym samolotem na symulatorze lotów. Wiele emocji i przyjemności dostarczyła też „zabawa” w interaktywnej piaskownicy geograficznej. Obok obserwatorium znajduje się stacja meteorologiczna,  której pomiary można odczytywać na bieżąco przez Internet.

            Gościł nas i cierpliwie objaśniał działanie wszystkich urządzeń pan Janusz Grzyb, twórca tych atrakcyjnych urządzeń i współtwórca obserwatorium. Serdecznie dziękujemy!

            opracowanie: Maria Rusek

        • 2022.10.18 - Wycieczka klas I-IV do Baranowa Sandomierskiego
          • 2022.10.18 - Wycieczka klas I-IV do Baranowa Sandomierskiego

          • W dniu 18 października, korzystając z pięknej pogody, uczniowie klas I-IV wybrali się na wycieczkę do Baranowa Sandomierskiego. Zwiedzili zamek zwany "Małym Wawelem", który został zbudowany w XVI wieku i w pewnym okresie był siedzibą rodu Leszczyńskich. Zachwycali się pięknymi salonami, okrągłymi basztami w narożach i dziedzińcem z krużgankami. Podziwiali obrazy na ścianach i inne eksponaty. Zachwycili się oranżerią. Oglądali wystawę o ginących zawodach oraz ogromną starą łódź. Spacerując wokół zamku podziwiali park, a w nim niespotykane drzewa: tulipanowiec i miłorząb japoński. Chodzili też zielonymi labiryntami oglądając fontanny. Zbierali kolorowe liście i kasztany. Atrakcją był bajkowy plac zabaw, w którym zabawa była doskonała. Największym powodzeniem cieszyła się tyrolka. Pod koniec wycieczki dzieci kupiły sobie pamiątki. Wszyscy uczestnicy zadowoleni, wracając do domu, zgodnie mówili, że wycieczka była bardzo udana. 

            opracowanie: Krystyna Midura

        • Tydzień kodowania 2022
          • Tydzień kodowania 2022

          • Nasza szkoła kolejny raz włącza się w Europejski Tydzień Kodowania 2022  #CodeWeek 2022.

            CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania… bez barier, bez ograniczeń… z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”.

            Akcja ma na celu popularyzację i promocję nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.

            Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Dołącz do miliona organizatorów i uczestników. Inspiruj rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.

            W dniach od 17.10 do 23.10 w naszej szkole odbędzie się Tydzień Kodowania.

            Na zajęciach informatyki i nie tylko… nasi uczniowie będą uczestniczyli m.in. na zajęciach „kodowania na macie”, programowania robotów z klocków LEGO Boost  a także w języku Scratch.

            Celem zorganizowanych zajęć będzie pokazanie, że kodowanie nie jest takie trudne i może być wspaniałą zabawą. Natomiast programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Praca w zespołach, szukanie wspólnych rozwiązań, pomogą doskonalić kompetencje społeczne, które są tak ważne we współczesnym świecie.

            Punktem kulminacyjnym tej akcji było stworzenie własnej gry w programie Scratch. Jest to znany już naszym uczniom edukacyjny język obiektowy do tworzenia interaktywnych historii, animacji, muzyki oraz gier.

            ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W TEJ AKCJI ZARÓWNO W SZKOLE, JAK I W DOMU !

            Polecane strony internetowe: https://www.gov.pl/web/koduj oraz: https://codeweek.eu/

            opracowanie: Łukasz Szpik

          • 2022.10 - Zajęcia świetlicowe w październiku

          • W październiku w czasie zajęć świetlicowych budowaliśmy parking dla samochodów w 3D. Wszyscy bardzo się zaangażowali i oto efekt.

            zdjęcia: Krystyna Midura

            Na zajęciach świetlicowych w październiku konstruujemy i bawimy się.

            zdjęcia: Krystyna Midura

        • „Opowieść o chlebie”
          • „Opowieść o chlebie”

          • 12 października 2022 r. odbyło się podsumowanie konkursu literackiego zatytułowanego „Opowieść o chlebie”, którego pomysłodawcą i organizatorem było Towarzystwo Historyczno – Literackie w Wadowicach Górnych.

            W konkursie przeznaczonym dla uczniów klas IV – VIII naszą szkołę reprezentowali: Patryk Czech, Karol Czech, Nikola Szendoł, Weronika Bierzyńska i Martyna Ginter. Ze względu na wyrównany poziom prac ich autorzy zostali podzieleni na dwie grupy – laureatów i finalistów. Z naszej szkoły do grona finalistów weszli: Patryk Czech i Martyna Ginter. Pozostali uczniowie otrzymali tytuł laureata.

            Wszyscy uczestnicy konkursu oprócz dyplomów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe – zestaw składający się z plecaka, bidonu i pluszaka.

            opracowała: Elżbieta Rojowska

        • Zmagania z tabliczką mnożenia
          • Zmagania z tabliczką mnożenia

          • W XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły zdawali pisemny egzamin z umiejętności mnożenia, dzielenia i potęgowania. Matematyczne konkursy rozwiązywali uczniowie klas II – VIII. Zdecydowana większość uczniów Klas IV - VIII pomyślnie zdała egzamin. W nagrodę każdy uczeń otrzymał odznakę, certyfikat i słodki upominek.

            Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w XIII ŚDTM za rok!

            opracowanie: Maria Rusek

        • Dzień Głośnego Czytania
          • Dzień Głośnego Czytania

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to bardzo pożyteczne wydarzenie, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W naszej szkole wydarzenie to propagowali nauczyciele oraz uczniowie z klasy II i III a nawet niektóre pierwszaki, czytając swoim młodszym kolegom z przedszkola fragmenty książki Wandy Chotomskiej pt. „Pięciopsiaczki”.

            Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w akcję głośnego czytania serdecznie dziękuję. Zachęcam rodziców do kontynuowania głośnego czytania w domu bo jak wiadomo dzieciom, którym się czyta i które w efekcie same czytają dużo książek, są genialne w tworzeniu własnych opowiadań, układaniu zdań, ortografii, ... Warto więc codziennie sięgnąć po ulubioną lekturę.

            opracowanie: Teresa Wrzesień

        • Wycieczka klasy ósmej
          • Wycieczka klasy ósmej

          • Wychowawcy klas ósmych ze szkół podstawowych z Wadowic Górnych, Wadowic Dolnych i Wampierzowa zorganizowali dwudniowy wyjazd swoich uczniów. Pierwszym punktem wyprawy był Oświęcim. Po 3 godzinach drogi grupa 41 uczniów wraz z opiekunami dotarła przed bramę Muzeum Auschwitz-Birkenau. W dwóch grupach rozpoczęło się uważne zwiedzanie z przewodnikami poszczególnych miejsc. Najpierw przeszli pod napisem „Arbeit macht frei”, potem kolejne bloki obozu, Ściana Straceń, cela głodowa czy krematorium. W ciszy i z powagą uczniowie podążali za przewodnikiem, wsłuchując się w przerażającą prawdę o „ludziach, którzy potrafili zgotować ten los ludziom”. Potem przejazd do Birkenau i ponowny marsz przez bramę do rampy, a potem pod pomnik. Pobyt w tym miejscu przyniósł wzruszenie i refleksję, były pytania i popłynęły łzy.

            Czas było jednak wyruszyć w dalszą trasę. Kolejnym punktem wyjazdu był Zamek w Pszczynie. Po krótkim spacerze po rynku i skosztowaniu pączków grupa rozpoczęła zwiedzanie zamku, który dopiero od roku 1922 jest w granicach Polski. Zachwyceni przepychem i pięknem książęcych komnat uczniowie słuchali opowieści o właścicielach dóbr, księżnej Daisy i dzisiejszej działalności muzealnej. Po godzinie 16.00 uczestnicy wyruszyli już na południe Polski w kierunku Brennej. Tu był czas na odpoczynek – kolacja, rozmowy w pokojach i na korytarzach, spacer do sklepu i wreszcie nocleg, a potem pobudka i śniadanie i …

            We czwartek rozpoczął się drugi etap wycieczki – wjazd Koleją Linową na Czantorię, próby bicia prędkości na torze saneczkowym i wspólne ognisko. A wszystko to w słoneczne aurze. Na zakończenie jeszcze spacer deptakiem Wisły, pizza, lody, pączki. Trzeba było jednak pożegnać Beskid Śląski i ruszyć w drogę do domu. W wesołym towarzystwie czas biegnie szybko. Nie wiadomo kiedy, a trzeba było rozstawać się z kolegami i koleżankami. Może jeszcze uda się powtórzyć wyjazd. Może…

            opracowanie: Łukasz Szpik

      • Kontakt ze szkołą

    • Liczba wizyt na stronie

      liczba odwiedzin: 37972
    • Biuletyn informacji publicznej