• Nowa tablica

• Nasza szkoła uzyskała bardzo dobre wyniki z Egzaminu Ósmoklasisty i Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty i dlatego żeby była bardziej widoczna jest opatrzona nową tablicą z jej nazwą.

dyrektor szkoły - Krystyna Midura

• Lista przyborów szkolnych potrzebnych uczniom klas I-III

• Każdy uczeń ma w piórniku:niebieski długopis z gumką, długopis zielony, ołówek, gumkę do mazania, temperówka, nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami, krótką linijkę, kredki ołówkowe w podstawowych kolorach, klej w sztyfcie, kolorowe znaczniki. Wszystkie przybory należy uzupełniać na bieżąco!

Potrzebne zeszyty:

Wszystkie zeszyty, książki i ćwiczenia należy obłożyć w przezroczyste okładki oraz podpisać imieniem i nazwiskiem ucznia na wierzchniej stronie okładki.

Zeszyty należy uzupełniać na bieżąco.

W szafkach szkolnych uczniowie pozostawią przybory potrzebne na lekcje plastyki i techniki: bloki techniczne białe formatu A-4 (2 szt.), blok techniczny biały formatu A-3, blok techniczny kolorowy formatu A-4, blok techniczny kolorowy formatu A-3, mały zeszyt papierów kolorowych do wycinania (bez kleju), plastelina (2 opakowania), farby plakatowe, farby akwarelowe, 2 pędzle (gruby i cienki), kubek na wodę, kredki ołówkowe (miękkie), pastele olejne, klej w sztyfcie.

Wszystkie przybory plastyczne należy skompletować do 15 września (poniedziałek).

Prosimy również o zakup 2 tekturowych teczek formatu A-4, zamykanych na gumkę (w dwóch różnych kolorach).

Pamiętajmy o konieczności podpisania wszystkich przyborów szkolnych imieniem i nazwiskiem dziecka.

Obowiązujący strój na zajęciach wychowania fizycznego to: koszulka bawełniana z krótkim rękawem i krótkie spodenki lub getry.

W plecaku każdy uczeń ma chusteczki higieniczne (uzupełniane na bieżąco) oraz zapasową maseczkę.

Pamiętajmy też o worku na obuwie zmienne pozostawiane w szatni.

opracowanie: wychowawczynie klas I-III

• Nawet w trakcie wakacji nie zapominajmy o ortografii!

• Serwis Dyktanda.pl, znany z organizowania konkursów ortograficznych, przygotował tym razem totalną nowość - dyktando ze słuchu! Ta funkcjonalność, dostępna od niedawna, po raz pierwszy znajdzie zastosowanie w konkursie.

Uczestnicy będą mieli za zadanie zapisać bezbłędnie treść, którą usłyszą na nagraniu. Oceniana będzie również interpunkcja oraz prawidłowe rozpoczynanie wyrazów - od małej lub dużej litery. Na szczęście nagranie będzie można dowolnie zatrzymywać, przewijać i odtwarzać tyle razy, ile ktoś będzie potrzebował.

Wakacyjne dyktando 2022 rozegrane zostanie 11.08.2022 r. o godzinie 18:00.

Wystarczy zapisać się bezpłatnie na poniższej stronie: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-wakacyjne-2022

Konkurs nie jest adresowany do żadnej konkretnej grupy wiekowej. Wszyscy będą mile widziani i wszyscy powinni się świetnie bawić - dorośli, młodzież i dzieci!

Za najlepsze wyniki przewidziano nagrody: vouchery na naukę języków obcych lub na korepetycje online w serwisie Tutors.live.

Już teraz dołącz bezpłatnie do grona uczestników. Powodzenia

• Żywienie w roku szkolnym 2022/2023

• Rodzice zainteresowani żywieniem dzieci w nowym roku szkolnym proszeni są o składanie deklaracji.

SZKOŁA – obiad jednodaniowy

I termin - deklaracje złożone do 31 sierpnia 2022 r. tj. środa
             –
            żywienie od 2 września 2022 r.

II termin - deklaracje złożone od 1 września do 2 września 2022 r. tj. piątek  żywienie od 4 września 2022 r.

Deklaracje można składać mailowo: intendent.wg@gmail.com lub w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych do opisanego pudełka w przedsionku szkoły od 8:00 do 15:00  (obok pudełka są puste druki deklaracji, które można wypełnić na miejscu) lub w swojej placówce.

kliknij i pobierz deklarację do wypełnienia

Deklaracje są również dostępne na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wadowicach Górnych: https://zspwg.edupage.org/