Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Podziel się dobrem - Świąteczna paczka dla seniora".
Szczegóły na załączonym plakacie.
Propagujmy tak szczytną akcje.
Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji Gminy Wadowice Górne
Ząbek Anna
tel. 14 6668 200
Aktualności
Podziel się dobrem - Świąteczna paczka dla seniora
Podziękowanie z MEN dla naszej szkoły
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”.
W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zaangażowania.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
Próbna ewakuacja i pogadanka pana strażaka
21 listopada w naszej szkole pod nadzorem kapitana Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu Andrzeja Kuklińskiego odbyła się próbna ewakuacja pożarowa, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Ewakuację przeprowadziła pani dyrektor Krystyna Midura. Wszyscy natychmiast ściśle zastosowali się do jej poleceń, unikając niepotrzebnej paniki, dzięki czemu sprawnie opuściliśmy budynek szkoły, co spotkało się z uznaniem przedstawiciela straży. Przeprowadzona akcja zaznajomiła najmłodszych uczniów z zasadami zachowania podczas ewakuacji, a starszym skutecznie je przypomniała.
Następnie w trzech grupach wiekowych odbyły się pogadanki dotyczące właściwego zachowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Ze względu na porę roku szczególnie duży nacisk został położony na bezpieczne ogrzewanie pomieszczeń. Uczniowie zostali zachęceni do poinformowania rodziców o możliwości zainstalowania czujek wykrywających tlenek węgla.
Na koniec dzieci mogły uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze strażakiem.
opracowanie: Elżbieta Rojowska
Podsumowanie zbiórki biało-czerwonych zniczy
Nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce zniczy, które na Wszystkich Świętych zapłonęły na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.
Akcja "Światełko pamięci" była wspólnym przedsięwzięciem konsulatu RP we Lwowie, Polskiego Radia Lwów oraz Telewizji Rzeszów. Na Ukrainie nie ma zwyczaju zapalania świec na grobach 1 listopada, dlatego na Łyczakowie, gdzie spoczywa kilkadziesiąt tysięcy zmarłych, jeszcze kilka lat temu tylko na nielicznych polskich grobach paliły się świece. Dzięki akcji Polacy ze Lwowa mogli zapalić znicze na wszystkich polskich grobach, także tych zapomnianych i bezimiennych.
Cieszymy się, że i my mogliśmy uczestniczyć w tej akcji.
Podziękowanie z MEN dla naszej szkoły
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.
Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska, Rzecznik Prasowy MEN
Piękna nasza Polska cała
12 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w koncercie Małej Filharmonii z Rzeszowa. Muzycy zaprezentowali program pt.: "Piękna nasza Polska cała" w którym zagrali i zaśpiewali przyśpiewki i pieśni ludowe z różnych regionów naszego kraju.
W ten sposób - poznając muzyczne dziedzictwo polskiej kultury ludowej - uczniowie budowali swój patriotyzm czyli umiłowanie ojczyzny, która 101 lat temu odzyskała niepodległość.
opracowanie: Anna Kwiatkowska
Zakończyliśmy zbiórkę makulatury
W październiku, zgodnie z wieloletnią tradycją, w naszej szkole została przeprowadzona zbiórka makulatury. W tę niezwykle pożyteczną dla środowiska akcję włączyli się uczniowie klas I-VIII oraz dzieci przedszkolne, a także nauczyciele.
Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów oraz ich rodziców udało się zebrać 1520 kg makulatury, która została odebrana przez firmę Makfol.
W organizację zbiórki szczególnie zaangażowali się chłopcy z klasy VII i VIII, którzy poświęcali swoje przerwy na odbiór i ważenie dostarczonych paczek.
Za pozyskane pieniądze zostały zakupione nowe książki do biblioteki szkolnej zgodne z zainteresowaniami czytelniczymi naszych uczniów. Natomiast współpraca z jedną z mieleckich firm pozwoliła nagrodzić wszystkich uczestników zbiórki pożytecznymi drobiazgami.
Wszystkim uczestnikom akcji organizator składa serdeczne podziękowania.
opracowanie: Elżbieta Rojowska
Szkoła do Hymnu!
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska...
Józef PiłsudskiUczniowie naszej szkoły w piątek 8 listopada wzięli udział w akcji "Szkoła do hymnu" i odśpiewali wspólnie "Mazurek Dąbrowskiego". Punktualnie o godz. 11.11 zabrzmiały pierwsze dźwięki naszego hymnu narodowego.
W akcji wzięły udział wszystkie klasy z nauczycielami - dzieci były ubrane galowo, dodatkowo każdy miał niepodległościowe kotyliony oraz flagi.
Wspólne śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" było częścią szkolnych obchodów Święta Niepodległości. Akademia w postaci koncertu Mobilnej Filharmonii z Rzeszowa odbędzie się w naszej szkole we wtorek 12 listopada o godzinie 8:00.
Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. Dlatego odśpiewanie w szkołach hymnu narodowego w ramach akcji "Szkoła do hymnu" to radosne przypomnienie, że Polska jest Niepodległa!
opracowanie: Łukasz Szpik
Śniadanie daje moc
Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym roku nasza szkoła także przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. To smakowite wydarzenie miało miejsce 8 listopada 2019 r.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego zasiadły przy elegancko nakrytych przez siebie stołach, na których królowały same zdrowe przekąski. Mamy naszych uczniów zadbały o ogromną różnorodność śniadaniowego menu, wykazując się przy tym niezwykłą pomysłowością i zmysłem artystycznym. Na stołach pojawiły się składniki, z których każdy mógł skomponować zdrowe, barwne i zgodne z własnymi upodobaniami śniadanie.
Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie, doceniając wkład pracy, wyrażają rodzicom ogromną wdzięczność za przygotowanie tej wspaniałej uczty, która dostarczyła nam energii na cały długi szkolny dzień.
opracowanie: Elżbieta Rojowska
Dzieci Uczą Rodziców
Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców".
W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".
Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!
Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl
#DzieciUcząRodziców
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości informujemy w jaki sposób społeczność naszej szkoły będzie świętowała ten dzień.
1. W piątek 8 listopada o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewamy Hymn Państwowy włączając się do Ogólnoposkiej akcji "Szkoła do Hymnu"
2. We wtorek 12 listopada o godzinie 8.00 cała społeczność szkolna będzie uczestniczyć w koncercie Mobilnej Filharmonii z Rzeszowa. W programie "Piękna nasza Polska cała" muzycy zaprezentują elementy polskiej muzyki ludowej. Przebrani w stroje, zaśpiewają charakterystyczne dla różnych regionów Polski pieśni i przyśpiewki, a nawet zaproszą do tańca uczestników koncertu.
Poznając tradycje naszej ojczyzny uczniowie będą budować swój patriotyzm, bo kochać Polskę to również znać jej tradycję ludową.
W związku z koncertem prosimy o przypilnowanie dzieci, aby 12 listopada przyszły do szkoły najpóźniej na godz. 7.50, gdyż o 8.00 rozpocznie się koncert na głównym holu.
Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości
Europejski Tydzień Kodowania 2019
Za nami Europejski Tydzień Kodowania 2019 #CodeWeek 2019. Akcja miała na celu popularyzację i promocję nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
W tym roku bawiliśmy się pod hasłem #KODUJEMY:)
W naszej szkole, podobnie jak w całej Europie, miały miejsce zajęcia przybliżające dzieciom kodowanie. Uczniowie klas IV - VIII mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu ucząc się kodować m.in. przy pomocy stron internetowych http://koduj.gov.pl http://2016.kodujgov.pl/gra oraz http://codeweek.eu. Doskonale bawili się programując z wykorzystaniem Minecrafta. Kodowanie polegało na rozwiązaniu wielu zadań z wykorzystaniem narzędzi programistycznych takich jak powtórzenie, pętla czy instrukcja warunkowa. Używając programowania wizualnego uczniowie sterowali postaciami w świecie Minecrafta. Bohater, przeszkody, skarbiec i ukryty do jego otworzenia klucz – z tych elementów tworzyliśmy naszą unikalną planszę do Gry w Labirynt. Kolejne zadanie było wydanie bohaterowi takich poleceń (kodujemy!), aby omijając przeszkody odnalazł klucz, a następnie otworzył skarbiec. Aplikacja ta przygotowania specjalnie z okazji kampanii.
Punktem kulminacyjnym #CodeWeek 2019 było stworzenie własnej gry w programie Scratch. Jest to znany już naszym uczniom edukacyjny język obiektowy do tworzenia interaktywnych historii, animacji, muzyki oraz gier.
A wszystko zaczęło się od zabawy…
Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom, więc … -Zacznij przygodę z programowaniem już dziś! Uruchom wyobraźnię, znajdź chwilę czasu, włącz komputer i do dzieła! Na początku zacznie się niewinnie – przyjemne zabawy przy użyciu prostych programów. Po jakimś czasie może okazać się, że to coś więcej i tworzenie własnych gier, aplikacji nie sprawi Ci najmniejszego problemu.
opracowanie: Łukasz Szpik
Prośba do Rodziców o wypełnienie ankiety
Szanowni Państwo!
W imieniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zwracam się z uprzejmą prośbą o rozesłanie do możliwie najszerszej grupy odbiorców linku do ankiety elektronicznej oceniającej zrealizowane przez KOWR działania związane z promocją „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2018/2019.
Ankieta jest dostępna na stronie internetowej KOWR: http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5
Ankieta jest skierowana do rodziców dzieci, szczególnie w wieku szkolnym objętych „Programem dla szkół”, ale nie jest to warunek konieczny. Zachęcamy do rozesłania linku wśród rodziców dzieci uczęszczających do szkoły.
Pozdrawiam
Wycieczka klasy VIII do Oświęcimia
25 października 2019 r. uczniowie klasy VIII wyjechali na wycieczkę do byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady w Oświęcimiu-Brzezince. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie miejsca pamięci masowej zagłady około 1,1 mln ludzi.
Była to żywa lekcja w miejscu o którym uczniowie wcześniej uczyli się w szkole. Zanim pojechali do Oświęcimia zostali przygotowani podczas specjalnych zajęć w ramach historii.
Pobyt uczniów na tym największym cmentarzu świata wpisywał się również w akcję "Szkoła pamięta" do której w tym roku przystąpiła nasza szkoła.
opracowanie: Wioletta Wróbel i Anna Kwiatkowska
"Nie zmarnuj swojego życia"
23 października 2019 r. w Wadowicach Górnych odbyły się warsztaty profilaktyczne pt. "Nie zmarnuj swojego życia". Projekt w którym uczestniczyli nasi uczniowie dotarł w 6 lat do ponad 800 szkół w Polsce (objął 400 000 uczniów), USA (m.in Chicago, Nowy Jork, Los Angeles), Kanadzie i Belgii!
Ambasadorami projektu zostali m.in. Jerzy Dudek, Maciek Musiał, Tomasz Adamek.Patronem honorowym jest m.in. Rzecznik Praw Dziecka. Uczniowie z naszej szkoły z klas VI, VII i VIII wzięli udział w tym projekcie. Dziękujemy za zaproszenie pani pedagog Joannie Indyk.
opracowanie: Wioletta Wróbel
Finał konkursu powiatowego „Razem bezpiecznie na drodze”
21 października 2019 r. odbył się w Mielcu finał powiatowego konkursu pod nazwą: „Razem bezpiecznie na drodze. Sprawdź swoją wiedzę na 100 – letnią rocznicę powołania Policji Państwowej”. Organizatorami konkursu byli: Komenda Powiatowa Policji w Mielcu, Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Patronat nad konkursem objął Starosta Mielecki Stanisław Lonczak.
Zadaniem uczestników konkursu było wykazanie się wiedzą z zakresu: przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz historii Policji i współczesnej formacji policyjnej.
Naszą szkołę dzielnie reprezentowała Amelia Surowiec – uczennica klasy IV, która za udział w konkursie otrzymała drobne upominki. Jak powiedział Jacek Juwa – komendant Komendy Powiatowej Policji w Mielcu wszyscy uczestnicy etapu powiatowego mogą czuć się zwycięzcami.
opracowanie: Alina Polak
Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy w szachach
Dnia 19 października 2019 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych Gminy Wadowice Górne. Byliśmy jedyną szkołą która wystawiła grupę przedszkolną , grupę młodszą klasy 1-4 i klasy starsze od kl 5 -8 i tak:
- nasze maluchy zajęły w klasyfikacji ogólnej dla szkół I mjesce i indywidualnie I miejsce - Szendoł Marcin, II - Szymon Wyzga i III - Filip Czech
- w grupie klas 1-4 uczniowie w klasyfikacji ogólnej zajęli II miejsce, a reprezentowali nas Mateusz Skwara, Patryk Czech, Oliwia Kapinos
- w grupie klas starszych od 5-8 Kapinos Weronika i Jakub Strycharz zajęli III miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół
Gratulujemy!
opracowanie: Łukasz Szpik
Wspomnienie św. Jana Pawła II
Jak co roku w październiku, tak i tym razem uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie postać św. Jana Pawła II.
Z okazji 41. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, ksiądz Marcin przygotował ciekawą prezentację multimedialną. Wszystkie dzieci od przedszkola do klasy ósmej z zainteresowaniem obejrzały sfotografowane i sfilmowane fragmenty z życia tego Niezwykłego Polaka.
opracowanie: Alina Polak
Wycieczka klas młodszych
W czwartek 17. października uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Pilzna i Czarnej.
W pierwszej części wycieczki dzieci zwiedzały Muzeum Lalek w Pilźnie. Przebywając w niezwykle klimatycznych wnętrzach muzeum, miały okazję zobaczyć lalki z różnych epok i z wielu miejsc świata. Poznały kolejne etapy powstawania lalki. Przypomniały sobie także treść kilku znanych polskich legend. Na koniec uczniowie spróbowali własnych sił w lepieniu z gliny, biorąc udział w warsztatach ceramicznych. Po wizycie w muzeum wszyscy uczestnicy wycieczki przeszli w pięknym jesiennym słońcu na pilźnieński rynek.
Drugą częścią wycieczki był pobyt w pizzerii w Czarnej. Wizyta w restauracji dostarczyła uczniom jednak nie tylko doznań smakowych. Dzieci miały możliwość spróbować samodzielnej jazdy na zaparkowanych na podwórku kilkunastu ciekawych i nietypowych pojazdach. Na uczestników wycieczki czekały również sympatyczne zwierzęta, które dzieci mogły karmić marchewką. Właściciel restauracji dołożył wszelkich starań, aby umilić wszystkim pobyt. Uczniowie mogli nawet potańczyć przy muzyce w oryginalnych perukach i maskach. Końcową atrakcją był przejazd „filmową” limuzyną.
Punktualnie, pełni wrażeń i w dobrych humorach wszyscy wrócili do Wampierzowa.
opracowanie: Alina Polak
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie