Koordynatorem akcji był opiekun samorządu pan Łukasz Szpik.
Aktualności
Certyfikaty dla Szkoły i dla Przedszkola
Podziękowanie z MEN dla naszej szkoły
Szanowni Państwo,
w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.
W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!
W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom za udział w akcji.
Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN
O naszych piłkarkach nożnych na hej.mielec.pl
Zapraszamy na stronę lokalnego portalu hej.mielec.pl, gdzie można poczytać o naszych zwycięskich dziewczynach - kliknij
Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem
W trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Policji.
Dzieci podczas pogadanki utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze oraz sposoby obrony przed atakiem groźnego psa. Policjanci przypomnieli również o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zbliżania się do nieznajomych osób.
opracowanie: Aneta Dragan
Zawody w piłkę ręczną
10 stycznia w Wadowicach Górnych odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców, którzy zajęli IV miejsce w gminie.
Gratulacje!
opracowanie: Wioletta Wróbel
Dobre rady na bezpieczne ferie
Eliminacje powiatowe "Tymbarku" dziewcząt U-10
8 stycznia 2020 r. w Wadowicach Górnych odbyły się powiatowe eliminacje XX Turnieju Piłki Nożnej „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” w kategorii U-10 dziewcząt.
Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Surowiec, Oliwia Kapinos, Wiktoria Rybak, Agnieszka Sołtys, Beata Sołtys, Natalia Skrzyniarz.
Gratulacje, bo nasze dziewczynki awansowały do rozgrywek wojewódzkich zajmując I miejsce.
opracowanie: Wioletta Wróbel
"Broda Heroda" czyli jasełka dla Babć i Dziadków
Prezentem uczniów naszej szkoły dla babć i dziadków z okazji ich zbliżającego się święta były jasełka „Broda Heroda”. Historia Bożego Narodzenia została w nich opowiedziana w sposób niebanalny. Obok postaci Maryi, Józefa, Aniołów, Diabłów i Pasterzy wystąpiły także zwierzęta: osiołek, owieczki, a szczególną rolę odegrała pewna ptasia rodzina. Jej losy w niesamowity sposób, także za sprawą brody Heroda, skrzyżowały się z przeżyciami Świętej Rodziny w Nazarecie. W tej opowieści Herod coś stracił, ptaszki i ludzkość zyskały, a Bóg zło w dobro przemienił.
Ta wzruszająca, a zarazem pełna humoru opowieść, niosła ważne przesłanie dla widzów: „Dobro ma siłę zwyciężać zło”. Przedstawienie było ciepło przyjęte przez społeczność lokalną a młodzi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po przedstawieniu wnuki złożyły swoim babciom i dziadkom życzenia i wręczyły wykonane prezenty. Na zakończenie dzieci, dziadkowie oraz zaproszeni goście zasiedli przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Serdeczne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie się i pomoc w przygotowaniu jasełek.
opracowanie: Aneta Dragan
Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok
Życzenia od Ministra Edukacji Narodowej
Życzymy wszystkim radosnego oczekiwania
Piątek 20 grudnia był ostatnim dniem w szkole w tym roku. Zgodnie z tradycją obchodziliśmy go bardzo świątecznie.
Ale nie zapominajmy, że to jeszcze Adwent czyli czas radosnego oczekiwania na nadejście Zbawiciela.
Dlatego wszystkim życzymy intensywnych dni wypełnionych autentyczną tęsknotą za Bożym Narodzeniem.
Szkolna wigilia
20 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły zasiedli przy pięknie udekorowanych stołach do wspólnej wigilii.
Spotkanie zaczęło się od łamania się opłatkiem i składania sobie najserdeczniejszych życzeń oraz wspólnej modlitwy. Następnie spożyliśmy barszcz wigilijny. Nie zabrakło także świątecznych pierników i wspólnego kolędowania.
Szkolna wigilia zintegrowała całą społeczność szkolną, wprowadzając wszystkich w ciepłą atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
opracowanie: Elżbieta Rojowska
Magia świąt
Już od połowy grudnia w naszej szkole można było poczuć magię świąt. We wszystkich salach i na korytarzach pojawiły się bożonarodzeniowe dekoracje, a we wszystkich oknach królowała zima.
W zaaranżowanie świątecznego wystroju szkoły włączyli się wszyscy uczniowie, poczynając od przedszkolaków, a na ósmoklasistach kończąc. Na gazetkach pojawiły się ciekawostki o choince, wizerunki świętego Mikołaja, a także historia Bożego Narodzenia. W salach pojawiły się wystawki własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych. Ponadto w każdej klasie stanęła kolorowa choinka.
Świąteczny wystrój umilił oczekiwanie na nadchodzące Boże Narodzenie i stanowił idealne tło szkolnej wigilii.
opracowanie: Elżbieta Rojowska
Kurier Wadowicki 1944 r.
19 grudnia w siedzibie Towarzystwa Historyczno-Regionalnego w Wadowicach Górnych odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu zorganizowanego pod hasłem: „Kurier Wadowicki 1944 r.” Celem tej inicjatywy było zebranie informacji o zdarzeniach sprzed 75 lat tkwiących jeszcze w pamięci ludzi, których dzieciństwo lub młodość przypadły na lata wojny.
W konkursie wzięli udział także uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły. Byli to: Jakub Sołtys, Kacper Strycharz, Bartosz Pogoda oraz Iwona i Justyna Górczyńskie. Uczestnicy konkursu dotarli do osób pamiętających zdarzenia z 1944 roku, utrwalili w różnej formie uzyskane informacje, które następnie zostały zamieszczone w szkolnym wydaniu „Kuriera Wadowickiego”. Opiekunem grupy pasjonatów historii były Elżbieta Rojowska i Anna Kwiatkowska.
Na podstawie informacji zebranych przez wszystkich uczestników konkursu Towarzystwo Historyczno-Regionalne wydało książkę zatytułowaną „Kurier Wadowicki 1944 r.” Publikacja ta stanowiła jedną z nagród otrzymanych przez uczestników konkursu wraz z dyplomami wyrażającymi uznanie za wkład pracy. Szczególną nagrodą pozostanie jednak satysfakcja, że udało nam się ocalić garść wspomnień dla potomnych.
Praca naszych uczniów - kliknij
Galeria pana Adama Krawca z podsumowania konkursu - kliknij
opracowanie: Elżbieta Rojowska i Anna Kwiatkowska
Kiermasz Bożonarodzeniowy
18 grudnia w naszej szkole odbył się Kiermasz świąteczny zorganizowany przez Szkolne Koło PCK i Szkolne Koło Wolontariatu. Sprzedawaliśmy ręcznie robione kartki świąteczne, bombki, pierniki i inne ozdoby świąteczne. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na wsparcie Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
Uczniom i ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły dziękujemy za okazaną hojność i wsparcie naszej akcji.
opracowanie: Aneta Dragan
Zapalmy Światło Wolności – obchody 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego
Minister Edukacji Narodowej zachęca do włączenia się w kolejną edycję akcji społeczno-edukacyjnej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Celem przedsięwzięcia jest uczczenie ofiar i upamiętnienie tragicznych wydarzeń, które rozpoczęły się dokładnie 38 lat temu. Jutro, 13 grudnia o godz. 19:30 w domach, urzędach i miejscach użyteczności publicznej zapłoną pamiątkowe znicze.
więcej na stronie ministerstwa - kliknij
Uwaga na grypę
Co powinieneś wiedzieć o grypie - kliknij
Idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj!
6 grudnia 2019 roku był w Szkole Podstawowej w Wampierzowie dniem pełnym wrażeń. Oprócz niecierpliwie wyczekiwanej wizyty św. Mikołaja miały miejsce także inne wydarzenia wprowadzające nas w świąteczną atmosferę.
Nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii społecznej pod hasłem: Idą święta, nie o SMS- ie, lecz o kartce pamiętaj. W ramach tej akcji wszyscy uczniowie otrzymali od fundacji Dbam o mój z@sięg świąteczne pocztówki, które wykorzystali, by złożyć bożonarodzeniowe życzenia osobom starszym, samotnym, dzieciom z domu dziecka, emerytowanym pracownikom naszej szkoły i innym ludziom, którzy ich zdaniem szczególnie ucieszą się z takiego dowodu pamięci.
Kolejnym słodkim akcentem były pięknie zapakowane świąteczne słoiczki z miodem, którymi jedna z rodzin obdarowała wszystkich uczniów i pracowników szkoły, wprowadzając nas w piernikowy nastrój.
Jesteśmy przekonani, że dzień świętego Mikołaja był wspaniałym preludium do wprowadzenia nas w świąteczny, pełen życzliwości i dobroci dla innych nastrój.
opracowanie: Elżbieta Rojowska
2019.12.06 - Wizyta świętego Mikołaja
„Święty Mikołaju cały rok czekamy,
więc już przychodź do nas,
bo my Cię kochamy…”Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie więc 6 grudnia znowu zawitał w nasze progi.
Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Dzieci uwielbiają te przygotowania i robią to z wielką przyjemnością. Były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone.
Święty Mikołaj spotkał się z uczniami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Wszystkie dzieci zaprezentowały się z jak najlepszej strony, a następnie były obdarowane prezentami. Wszystkie spotkania były bardzo radosne, a dzieci jak i młodzież nieco starsza z wielką chęcią pozowały do zdjęć z tym wspaniałym gościem, który na końcu jeszcze rozdawał wszystkim pyszne cukierki.
Oprócz prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał je, aby były grzeczne i słuchały rodziców.
Dzieciaki odwdzięczyły się za prezenty pięknie zaśpiewanymi piosenkami.
Już z samego rana także Pani Dyrektor Krystyna Midura spotkała Świętego Mikołaja i częstowała wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły pysznymi słodkościami. W tym wspaniałym dniu gościliśmy rodziców z małymi dziećmi, które jeszcze nie chodzą do szkoły. Była to dla nas miła niespodzianka.
Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!
opracowanie: Łukasz Szpik

Gminny konkurs plastyczny
Iwona i Justyna Górczyńskie z klasy VII wzięły udział w gminnym konkursie plastycznym pod hasłem „Stop przemocy w rodzinie”.
Konkurs organizowany był przez Gminny Zespół Interdyscyplinarny do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Gminie Wadowice Górne i adresowany do uczniów klas VI-VIII. Dziewczęta przygotowały ciekawe prace w formie plakatów. Starania naszych uczennic zostały docenione i nagrodzone. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w proponowanych im konkursach.
opracowanie: Alina Polak
Archiwum Aktualności