• Ważna informacja
          • Ważna informacja

          • Od 1 listopada br. ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) została zastąpiona telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

        • Dentobus
          • Dentobus

          • Do naszej szkoły przyjechał dzisiaj Dentobus. Uczniowie mieli możliwość skorzystać z usług w mobilnym gabinecie stomatologicznym. Profilaktyka obejmowała: badanie przeglądowe jamy ustnej oraz indywidualny instruktaż w zakresie higieny jamy ustnej i zasad prawidłowego żywienia.

            Dziękujemy serdecznie placówce Luxmed z Rzeszowa za realizację programu edukacyjnego w naszej szkole.

            Krystyna Midura - dyrektor szkoły 

        • Próbna ewakuacja
          • Próbna ewakuacja

          • Dzisiaj tj. 27 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Przebiegła bardzo sprawnie, bez zakłóceń.

            Dziękujemy strażakom z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu za nadzorowanie tej akcji i przeprowadzenie pogadanki o bezpieczeństwie przeciwpożarowym.

            Krystyna Midura - dyrektor szkoły

        • Europejski Tydzień Kodowania 2021
          • Europejski Tydzień Kodowania 2021

          • Za nami kolejny Europejski Tydzień Kodowania 2021  #CodeWeek 2021. Akcja miała na celu popularyzację i promocję nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

            W naszej szkole, podobnie jak w całej Europie, miały miejsce zajęcia przybliżające dzieciom kodowanie. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu ucząc się kodować m.in. przy pomocy stron internetowych  http://koduj.gov.pl oraz http://codeweek.eu. Doskonale bawili się programując z wykorzystaniem Minecrafta. Kodowanie polegało na rozwiązaniu wielu zadań z wykorzystaniem narzędzi programistycznych takich jak powtórzenie, pętla czy instrukcja warunkowa. Używając programowania wizualnego uczniowie sterowali postaciami w świecie Minecrafta.

            Punktem kulminacyjnym tej akcji było stworzenie własnej gry w programie Scratch. Jest to znany już naszym uczniom edukacyjny język obiektowy do tworzenia interaktywnych historii, animacji, muzyki oraz gier.

            opracowanie: Łukasz Szpik

        • Akcja „Światełko pamięci dla Łyczakowa”
          • Akcja „Światełko pamięci dla Łyczakowa”

          • W naszej szkole odbyła się zbiórka białych i czerwonych zniczy, które 1 XI zapłoną na lwowskich nekropoliach i polskich grobach, m. in. w Strzelczyskach, Mościskach i Niżankowicach.

            Akcja „Światełko pamięci dla Łyczakowa” jest wyrazem pamięci o polskiej historii Lwowa, a także o walczących tam Polakach.

            Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i przynieśli znicze. Zebrano 100 sztuk zniczy. Dziękujemy!

            opracowanie: Joanna Pytko

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 13 października świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie, składając życzenia i wręczając kwiaty. Święto Edukacji Narodowej jest okazją do tego, by uczniowie mogli docenić również aktywną pracę i zaangażowanie nauczycieli.

            W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski przeprowadził plebiscyt, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VIII. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

            1. „Złota Męczydusza” - p. Anna Kwiatkowska (nauczyciel, który najwięcej zadaje do domu)
            2.  „Złoty Pytajnik” - p. Maria Rusek (nauczyciel, który najczęściej bierze do odpowiedzi)
            3. „Złoty Express” - p. Elżbieta Rojowska (nauczyciel, który najszybciej oddaje klasówki)
            4. „Złoty Uśmiech” - p. Joanna Pytko (nauczyciel, który ma poczucie humoru i dużo się uśmiecha)
            5. „Złota Elegancja” – p. Marzena Gałat (nauczyciel, który zawsze gustowanie wygląda)
            6. „Złoty wykładowca” – p. Anna Kwiatkowska (nauczyciel, który jest najlepiej przygotowany do lekcji)
            7. „Złota Niewiadoma” – p. Maria Rusek (nauczyciel, który robi najwięcej niezapowiedzianych kartkówek)

            Serdecznie gratulujemy!

            Opracował: Samorząd Uczniowski

        • Wyjazd na spektakl teatralny
          • Wyjazd na spektakl teatralny

          • 11 października 2021 wszyscy uczniowie klasy VI, VII i VIII mieli okazję obejrzeć  II część „Dziadów”  A. Mickiewicza.

            Przedstawienie zrealizowane zostało przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu. Pomysłowa scenografia i  oryginalne efekty akustyczne przyciągały uwagę licznie zgromadzonej publiczności, którzy z zainteresowaniem śledzili przebieg akcji i pełną ekspresji grę aktorów.

            Spektakl spotkał się z uważnym przyjęciem, więc mamy nadzieję, że na długo zapadnie w pamięci widzów.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

        • Wycieczka integracyjna klasy 7
          • Wycieczka integracyjna klasy 7

          • 8 października uczniowie klasy VII pod opieką wychowawcy pana Łukasza Szpika oraz pani Małgorzaty Buczek uczestniczyli w szkolnej wycieczce.

            Najpierw zawitaliśmy do Baranowa Sandomierskiego. Zobaczyliśmy piękne wnętrze zamku, dziedziniec, ogród oraz otoczenie. Zamek nazwany jest „Małym Wawelem”.

            Następnie pojechaliśmy do kina „Galaktyka” w Mielcu na projekcję filmu „Czarny Młyn”. Fabuła filmu stanowi znakomitą inspirację do rozważań na temat roli rodziny, zdrowia, empatii, pomocy w trudnych sytuacjach, jak również fantastyki i jej funkcji artystycznej. Uczniowie byli pełni wrażeń po obejrzanym filmie.

            Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Kręgielni „Legenda” w Mielcu. Wychowankowie mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Większość dzieci po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Początkowe rzuty kulą były trochę kłopotliwe, lecz z każdym kolejnym rzutem uczniowie zdobywali coraz więcej punktów, wykazując się pomysłami na celne rzuty. Zabawa okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja o punkty dostarczyła sportowych emocji.

            Wyjazd ten pokazał, jak bardzo uczniowie potrzebują wspólnych rozmów, uśmiechu, beztroski. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

            opracowanie: Łukasz Szpik

        • Nowy samorząd i nowy opiekun
          • Nowy samorząd i nowy opiekun

          • Jak co roku  w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2021/2022. W drodze głosowania wyłoniono nowy skład prezydium samorządu.

            Przewodnicząca: Klaudia Dubiel – klasa 8
            Zastępca: Paweł Płatek – klasa 8
            Skarbnik: Magdalena Padykuła – klasa 8
            Sekretarz: Mikołaj Maciejak– klasa 7
            Opiekun: pani Joanna Pytko

            Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy głowy pełne wspaniałych pomysłów.

            opracowanie: SU

        • Debata profilaktyczna
          • Debata profilaktyczna

          • W ramach działań mających na celu przeciwdziałanie uzależnieniom 4 października uczniowie klasy VI, VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z profilaktykiem z Ośrodka Psychoprofilaktyki „Nowa Perspektywa” w Krakowie.

            Zajęcia miały formę debaty poświęconej zaletom oraz zgubnym skutkom sięgania po alkohol. Uczestnicy zajęć wykazali się dużą wiedzą dotyczącą konsekwencji tego uzależnienia oraz rozsądnym podejściem do kwestii sięgania po tę używkę. Uczniowie chętnie zabierali głos w dyskusji, udowadniając, że są świetnymi obserwatorami życia.

            Udział w zajęciach był doskonałą formą wymiany doświadczeń i dyskusji ze znawcą tematu.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

        • Wycieczka integracyjna
          • Wycieczka integracyjna

          • 01.10.2021 roku uczniowie klas IV, V, VI pod opieką pan Marzeny Gałat, Marii Rusek i Joanny Pytko wzięli udział w wycieczce integracyjnej na Paintball. Celem wycieczki była nie tylko integracja, ale również propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, promowanie i upowszechnianie sportu oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. 

            Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady bezpiecznej gry w paintball. Ubrani w odzież i maski ochronne do gry paintball, wyposażeni w markery i kulki wypełnione farbą byli gotowi do walki.

            Uczniowie zostali podzieleni na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. Jak się okazało gra dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Zadowoleni i zmęczeni wszyscy wrócili do domów. Wspólna zabawa i rywalizacja okazała się wspaniałą atrakcją po powrocie do szkoły.

            zapraszamy do fotogalerii: kliknij

            opracownie: Marzena Gałat

        • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • W piątek, 1. października uczniowie klas IV – VIII złożyli pisemny egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia. Przez cały wrzesień starannie powtarzali mnożenie i dzielenie liczb, by w XI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia zdobyć tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Za doskonałe wyniki otrzymali odznaki i certyfikaty.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

            Koordynatorzy: M. Rusek, M. Gałat

        • Nie dać się nałogom
          • Nie dać się nałogom

          • 29 września 2021 roku uczniowie klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w warsztatach mających na celu przeciwdziałanie uzależnieniom. Zajęcia zostały zorganizowane przez GOPS Wadowice Górne. 

            Podczas spotkania uczniowie mieli okazję porozmawiać o rodzajach uzależnień, uświadomić sobie przyczyny sięgania po używki oraz poznać zgubne skutki ulegania złym wpływom.

            Najbardziej interesującym punktem szkolenia była możliwość odczucia, jak alkohol wpływa na równowagę i  zmysł wzroku, a wszystko  dzięki założeniu okularów symulujących różny stopień upojenia alkoholowego. 

            Uczniowie mogli też przekonać się doświadczalnie, jak niekorzystnie na organizm wpływają wielogodzinne maratony gier komputerowych.

            Atrakcyjna forma zajęć spotkała się z żywą reakcją, więc można mieć nadzieję, że ich przesłanie wpłynie na właściwe wybory życiowe.

            opracowanie: Elżbieta Rojowska

          • Filtrujemy dla Bałtyku

          • Miło mi poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego BRITA „Filtrujemy dla Bałtyku". 

            Akcja skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym, ponieważ wierzymy, że jeśli naprawdę ma się coś zmienić - to trzeba zacząć edukację od najmłodszych lat!

            Ufamy we wrażliwość, empatię i otwartość dzieci. Chcemy im pokazać, jak ogromny wpływ na świat mają ich codzienne wybory i zachowania.

            Firma BRITA adoptowała jedną z fok, które po urodzeniu wymagały rehabilitacji i trafiły do Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

            Britka - bo tak nazywa się foczka - przeprowadzi dzieci przez cały program.

            Chcemy pokazać dzieciom problem, jakim jest wszechobecny plastik. Edukując przez zabawę!

            Więcej informacji o projekcie: https: //www.brita. pl/ciekawostki/filtruj emydlabaltyku

            Opiekun projektu
            Joanna Pytko

    • Kontakt ze szkołą

  • Liczba wizyt na stronie

    liczba odwiedzin: 38418
  • Biuletyn informacji publicznej