
Aktualności
Podziękowanie od Pani Dyrektor Szkoły
Zakończenie roku
II Mistrzostwa Szachowe Szkół Gminy Wadowice Górne
W dniu 20 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych odbyły się II Mistrzostwa Szachowe Szkół Gminy Wadowice Górne o puchar Wójta. Naszą szkołę reprezentowało trzech chłopców.
W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajął uczeń klasy 1 naszej placówki - Marcin Krupa, a miejsce trzecie zajął uczeń klasy 2 - Michał Lasota.
W kategorii klas 4-8 uczeń klasy 7 zajął miejsce piąte. Uczestnikom serdecznie gratulujemy a organizatorom dziękujemy za możliwość udziału i wspaniałą atmosferę.
opracowanie: Krystyna Midura
Karta rowerowa jest nasza!
W piątek 20 czerwca uczniowie klasy czwartej zakończyli zmagania, aby uzyskać kartę rowerową. Tydzień wcześniej zdali egzamin teoretyczny. A wczoraj przystąpili do części praktycznej. Najpierw szczegółowo zapoznali się z torem przeszkód, który był dla nich przygotowany na szkolnym boisku. Kilka razy przejechali go na próbę. A jak już byli gotowi to indywidualnie podeszli do przejazdu.
Gratulujemy nowym rowerzystom!
opracowanie: Anna Kwiatkowska
11
Ogólnopolska akcja GIGA LAURKA dla Strażników Lasów
Jedenaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w IV edycji akcji GIGA LAURKI dla Strażników Lasów, czyli strażaków i leśników. Namalowali piękne laurki, których zdjęcia przesłaliśmy do podkarpackiego sztabu. Według opublikowanego raportu w akcji wzięło udział 48 084 dzieci z 2 999 placówek edukacyjnych. Z nadesłanych 43 084 laurek powstała GIGA LAURKA o długości 15 metrów.
Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Była to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego zachowania się w lesie nie tylko w czasie wakacji. Dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnej edycji za rok.
WSPÓLNIE DBAJMY O ZIELONE, A NIE SPALONE LASY!
opracowanie: Maria Rusek
Przerwa wakacyjna w przedszkolach w gminie
Zaproszenie na Dzień Rodziny
Opowiem Ci o Sprawiedliwych
Opowiem Ci o Sprawiedliwych to cel uroczystości, która odbyła się 10 czerwca w Szkole Podstawowej imienia księdza Józefa Początka w Wadowicach Dolnych,
Wśród uczestników spotkania, które zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Wadowice Górne pan Michał Deptuła oraz Sekretarz Urzędu Gminy pani Elżbieta Wnuk, znaleźli się również uczniowie klas VI – VIII z naszej szkoły.
Zebrani mieli okazję wysłuchać wystąpienia pana Wojciecha Hanusa – dyrektora nauk humanistycznych Biura Badań IPN- u, który zobrazował bohaterską postawę małżeństwa Ulmów oraz okoliczności ich tragicznej śmierci. Uczestnicy spotkania obejrzeli również transmisję koncertu beatyfikacyjnego pt. „Rodzina Ulmów – Sprawiedliwi z Markowej”, w którym wystąpili między innymi bracia Golcowie, Piotr Rubik, Izabela Szafrańska oraz Avraham Fried z Nowego Yorku. Po koncercie była możliwość zapoznania się z wystawą „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych” prezentowaną między innymi na Papieskim Uniwersytecie Urbaniana w Watykanie.
Udział w tym niecodziennym wydarzeniu był wspaniałą lekcją historii, która dostarczyła niezapomnianych wzruszeń, dzięki czemu jej przekaz na długo zapadnie w pamięci uczestników spotkania.
opracowanie: Elżbieta Rojowska
2
Nasi uczniowie wiedzą o szkodliwości palenia papierosów
Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne, których celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat szkodliwości palenia tytoniu i e- papierosów.Przeprowadzone zajęcia miały za zadanie kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i swoich bliskich, a także budowanie u młodzieży postaw asertywnych.
To bardzo ważne, aby młodzi ludzie świadomie wybierali zdrowie i życie bez uzależnień.
opracowanie: Teresa Sypek
Wolontariat działa, wolontariat animuje
Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w zbiórkę książek na kiermasz charytatywny. Zebrane książki przekazane zostały Towarzystwu im. św. Brata Alberta w Mielcu.Środki pozyskane z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na potrzeby osób dotkniętych kryzysem bezdomności.
Droga do bezdomności jest krótsza niż nam się wydaje i można na niej spotkać ludzi którzy mieli normalne życie, rodzinę, pracę, marzenia i nagle nie mają nic.
Brak domu to kryzys bezpieczeństwa, godności, kryzys wiary w lepsze jutro i drugiego człowieka.
To wiele niewiadomych, codzienny lęk i przeszywający wstyd.
Nie można pozostać obojętnym.
Nikt nie zasługuje na bezdomność. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.
opracowanie: Teresa Sypek
2025.05.26 - Dzień Mamy i Taty
Nowa galeria 2025.05.26 - Dzień Mamy i Taty została dodana do albumu fotograficznego
20
Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału
Jeśli masz zużyte baterie, stare telefony to przynieś do szkoły i złóż do przygotowanych pojemników!
Po raz kolejny bierzemy udział w akcji, której celem jest bezpieczne składowanie zużytych baterii.
Natomiast stare telefony zostaną poddane recyklingowi. Ponad 60% z każdego otrzyma drugie życie.
Bądźmy świadomi i dbajmy o środowisko.
Lekcje historii z pracownikiem z IPN Rzeszów
21 maja naszą szkołę odwiedził pracownik IPN Rzeszów. Przeprowadził zajęcia dla trzech grup. Najpierw uczniowie klas 4-8 zapoznali się z tematem "Dzieci i młodzież w czasie II wojny światowej". Kolejno klasy 1-3 miały swoje zajęcia pt. "Symbole naszej historii". Na samym końcu również przedszkolaki zabrały się gorliwie za kolorowanie godła Polski.
Zaproszony edukator zaproponował uczniom ciekawy sposób na zgłębianie ważnych i istotnych tematów z historii naszego kraju. Równocześnie mogli się oni zapoznać z tym czym jest i czym zajmuje się Instytut Pamięci Narodowej.
Po zakończonych warsztatach otrzymaliśmy też mały podarunek dla szkoły. Dziękujemy Panu Maciejowi Rędziniakowi za przeprowadzone zajęcia.
opracowanie: Anna Kwiatkowska
4
Za nasz udział w ogólnopolskiej akcji
#ŁączyNasPamięć
Uroczyste otwarcie odnowionej szkoły
W dniu 7 maja odbyło się uroczyste otwarcie naszej szkoły po przeprowadzonej kompleksowej modernizacji, która sprawiła, że jest ona teraz piękną i nowoczesną placówką.
Wszystko dobre, co się dobrze kończy, po wielu miesiącach intensywnych robót budowlanych modernizacja budynku szkoły została zakończona. Prace trwały od czerwca 2024 r. do marca 2025r., co było nie lada wyzwaniem zważywszy na codzienną obecność uczniów, którym należało zapewnić bezpieczną naukę. Ale warto było znosić te niedogodności, bo dziś Szkoła Podstawowa w Wampierzowie ma piękną, nowoczesną siedzibę.
Na początku uroczystości wszystkich zebranych gości powitała Pani Dyrektor, a następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Chwilę później zarówno szkoła jak i nowy plac zabaw został poświęcony przez ks. Krzysztofa Szczygła. Kolejnym etapem dzisiejszej uroczystości było wręczenie symbolicznych podziękowań dla osób, dzięki którym nasza szkoła zyskała nowe życie.
Po przemówieniach Dyrekcji i Pana Wójta Gminy Wadowice Górne Michała Deptuły rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów, przedszkolaków i wychowawców. W programie artystycznym dzieci odegrały humorystyczne scenki, które rozbawiły zebranych. Młodzi artyści dali wspaniały popis swoich zdolności i umiejętności recytatorskich, tanecznych, wokalnych i gimnastycznych.
W imieniu całej społeczności szkolnej pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które swoją pracą, zaangażowaniem i sercem wsparły to wielkie dzieło.
Dziękujemy za zrozumienie naszych potrzeb, za wrażliwość na dobro dzieci, za cierpliwość i profesjonalizm. Dzięki Państwa wsparciu nasza szkoła zyskała nowe życie – stała się przestrzenią jeszcze piękniejszą, bezpieczniejszą i bardziej przyjazną.
Dziękujemy jak zawsze Rodzicom za ich zaangażowanie w organizację tej uroczystości oraz wszystkim uczniom, którzy tak wspaniale się zaprezentowali.
opracowanie: Joanna Pytko
78
Witaj majowa jutrzenko
30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Program słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy szóstej i siódmej pod kierunkiem pani Elżbiety Rojowskiej, Montaż składający się ze scenek ukazujących okoliczności powstania Konstytucji, wierszy poświęconych ojczyźnie i pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru przy akompaniamencie pani Marty Giży-Mydlarz przedstawiony został na tle okolicznościowej dekoracji przypominającej twórców tego ważnego w dziejach Polski dokumentu. Autorką scenografii była pani Anna Kwiatkowska.
Akademia wyjaśniła młodszym uczniom genezę majowej uroczystości i wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój.
opracowanie: Elżbieta Rojowska
12
"Nasza Moc, Nasza Planeta"
W dniach 23 - 24 IV 2025 r. nasza szkoła świętowała obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi, którego tegoroczne hasło brzmiało: „Nasza Moc, Nasza Planeta”.
Uczniowie przygotowali potrawy w kolorach niebiesko-zielonych: galaretki, sałatki, kanapki, ciasteczka, które następnie degustowali popijając zielonymi herbatkami z młodych liści pokrzywy, mięty, podagrycznika i jasnoty purpurowej.
Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie kl. 6-8 promowali jazdę rowerami po najbliższych okolicach szkoły.
Korytarz szkolny został przystrojony balonikami w kolorach zielonych i niebieskich oraz hasłami ekologicznymi. Poszczególne klasy przygotowały plakaty Ziemi z konturami kontynentów, które wspólnie wypełniały kolorując i dopisując hasła.
Ponadto w czwartek, na 7 godzinie lekcyjnej została przeprowadzona akcja „Godzina dla Ziemi”, podczas której nie korzystano w szkole z prądu (oświetlenia, urządzeń elektrycznych i elektronicznych). Dopełnieniem działań szkoły było wzięcie udziału uczniów w 32 akcji Sprzątanie Świata - Polska, pod hasłem: „W naturę z kulturą”.
Koordynatorami tegorocznych Dni dla Ziemi były panie: Maria Rusek i Aneta Łyś - nauczycielki geografii i biologii, przy współpracy pana Przemysława Paprockiego - nauczyciela wychowania fizycznego oraz wychowawców.
opracowanie: Aneta Łyś
19
Życzenia świąteczne
U progu Wielkiej Nocy...
16 kwietnia w naszej szkole odbyła się niezwykłą uroczystość. Montaż slowno-muzyczny przedstawiony przez uczniów wprowadził nas w nastrój Świąt Wielkiej Nocy. Teksty i pieśni opowiadały o krzyżu, trudzie ale też o radości Zmartwychwstania Jezusa. Wybrzmiały piękne pieśni: "Zbawienie przyszło przez krzyż", "Rozpięty na ramionach", "Pewnej nocy", "Mój Mistrzu" oraz "Nie zdejmę krzyża". Na zakończenie wspólnym śpiewem "Jezus zwyciężył" okazaliśmy radość z faktu Zmartwychwstania.
Wszyscy uczniowie i nauczyciele zostani obdarowani upominkami i życzeniami od Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.
opracowanie: Krystyna Midura
20
Bierzemy udział w akcji Żonkile
Łączy nas pamięć... o naszych żydowskich rodakach, którzy 19 kwietnia 1943 roku podjęli walkę o godność. Kiedy Niemcy przystąpili do likwidacji warszawskiego getta grupa niezwykle bohaterskich ludzi chwyciła za broń. Walka była z górny skazana na niepowodzenie. Jednak oni odważnie walczyli aż do 15 maja.
W tym roku uczymy się od nich odwagi. Ponieważ 82. Rocznica Wybuchu Powstania W Getcie Warszawskim przypada w czasie świątecznym, to w naszej szkole już wcześniej - bo od poniedziałku 15 kwietnia na drzwiach klas pojawiły się... listy. Uczniowie chętnie zapoznają się z krótkimi życiorysami bohaterskich obrońców. A napisali do nich: Marek, Marysia, Emanuel, Izrael, Nachum i Mary.
opracowanie: Anna Kwiatkowska
6
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie