Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkolno – Przedszkolny w Wadowicach Górnych ogłosił konkurs pod hasłem „Wierszem o niepodległej”.
Prace nadesłane przez uczniów z terenu całej gminy oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowały wiersze zaledwie czworga uczniów (Kacpra Strycharza, Amelii Surowiec, Weroniki Bierzyńskiej i Jakuba Sołtysa).
Jesteśmy jednak dumni z przyjęcia, z jakim spotkała się twórczość poetycka przedstawicieli naszej szkoły - wiersz Jakuba Sołtysa z klasy VII zatytułowany „I gdy pójdziemy” zdobył III miejsce w kategorii klas starszych, a wiersz Amelii Surowiec z klasy III „Bal sławnych Polaków” dostał wyróżnienie w kategorii klas I-III.
Amelce i Kubie serdecznie gratulujemy, a wszystkim autorom wierszy dziękujemy za przystąpienie do konkursu i godne reprezentowanie szkoły na gminnej arenie.
opracowanie: Elżbieta Rojowska